بررسی تطبیقی صلاحیت سرزمینی در حقوق کیفری ایران و لبنان – دانلود پایان نامه ارشد

0 Comments

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  بررسی تطبیقی صلاحیت سرزمینی در حقوق کیفری ایران و لبنان


تکه ای از متن پایان نامه :


 
 قانونی و قضایی ایران می باشد، هرچند عملیات معاونت در خارج از ایران صورت گرفته باشد.[1]


البته درخصوص مورد اول یعنی معاونت در جرایمی که در خارج از ایران واقع شده، به نظر می‌رسد باید بدون تفصیل قائل به صلاحیت تقنینی و قضایی ایران در خصوص رسیدگی به مسئولیت جزایی معاون گردید. زیرا به موجب ماده 43 قانون 4 مجازات اسلامی معاونت در جرم قابل مجازات دانسته شده و به هیچ سختی و دشواری درکار وجود ندارد آن گاه که جرم و جنایت در لبنان با تحقق رکن مادی به طور کامل رخ دهد، پس جرم و جنایت بدون شک در منطقه ی دولت واقع میشود، گویی که جنایتکارگلوله را داخل منطقه ی  بر دشمنش پرتاب میکند ، پس در آن منطقه می میرد.


2-  وقوع یکی از عوامل و عناصر رکن مادی در لبنان:


رکن مادی جرم و جنایت معمولا از 3 عنصر و عامل تشکیل میشود: کار(جنایت)،و نتیجه ی جرم و جنایت و پیوند و ارتباط سببی بین آن دو. و قانونگذار لبنانی، برای اعمال و رعایت صلاحیت منطقه ای نخواسته که رکن و اساس مادی به طور کامل و همیشه در منطقه اش واقع گردد و هما نا برای آن کفایت می کند که یکی از عناصر و عواملش در لبنان واقع گردد تا جرم و جنایت به طور کامل تابع قانون لبنان باشد. نمونه و مثال ارتکاب جنایت در منطقه ی لبنان ، آن می باشد که امانت یا چیز مورد اعتماد برآن(چیز) به جنایتکار در لبنان واگذار گردد هنگامی که امانت در منطقه ی دیگر به اختلاس و سرقت رود یا پخش و پراکنده گردد، یا این که جنایتکار ، سمی را به شخص قربانی جنایت در لبنان بنوشاند، سپس در سوریه می میرد به گونه ای که بعد از خوردن سم به سوی آن جا سفر کند، یا این که نامه ی تهدید به قتل از شخص مقیم در لبنان به شخص دیگر ساکن در خارج ارسال گردد. و مثال و نمونه تحقق و حصول نتیجه در لبنان این می باشد که شخصی از خارج  به شخص دیگر در لبنان بمبی را به عنوان هدیه بدهد، هنگام باز کردن آن هدیه بمب[1] – پرویز صانعی، همان، ص 85.

این مطلب را هم بخوانید :
دانلود پایان نامه ارشد در رابطه با : بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)
 
 
 

بررسی تطبیقی صلاحیت سرزمینی در حقوق کیفری ایران و لبنان

بررسی تطبیقی صلاحیت سرزمینی در حقوق کیفری ایران و لبنان


 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق : مطالعه تطبیقی صلاحیت سرزمینی در حقوق کیفری ایران و لبنان]]>