بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید) – پایان نامه

0 Comments

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)


تکه ای از متن پایان نامه :


 
 سندکریک اردگاه مسکونی قبیله شه­ین از قبایل سرخ پوستی بود که در سحرگاه 29 نوامبر 1864 از طرف سواره نظام ایالات متحد آمریکا مورد حمله قرار گرفت. شه­ین ها در خواب بودند، غیر از چند نفر که از اسب ها مراقبت می کردند، سربازان با سلاح سرد و گرم به مردم حمله کردند. آنان به هیچ کس حتی زنان و کودکان رحم نکردند، آنها را کشتند، قطعه قطعه کردند، سرشان را بریدند و … که در نتیجه یک صد و پنج زن و بچه و بیست و هشت مرد در این قتل عام جان خود را از دست دادند.[1]


وانددنی آخرین کشتارگاه سرخ پوستان بود. افراد قوم مینه کنجو از قبیله سیوکس توسط سواره نظام ایالات متحد آمریکا به سمت اردوگاه وانددنی هدایت شده بودند. سرخ پوستان در محاصره سربازان مسلح قرار داشتند، آنها سرخ پوستان را خلع سلاح کردند. در هنگام این خلع سلاح بر اثر درگیری میان یک سرباز و یک سرخ پوست، تیری شلیک گردید و بعد از آن که بارانی از گلوله بر سرخ پوستان باریدن گرفت که حاصل آن بر زمین افتادن حدود سیصد مرد و زن و بچه بود. از دویست و سی زن و بچه و یک صد و بیست مرد، تنها چهار مرد و چهل و در این پرونده دادستان مدعی بود که یلیشتیچ در جنبش تصفیه قومی در برچکو واقع در شرق بوسنی شرکت داشته و مدتی نیز متصدی اصلی اعدام ها در اردوگاه لوکا بود. از نظر دادستان «قصد وی نابودی کلی یا جزیی یک جمعیت نژادی یا قومی یا مذهبی» بوده می باشد.[2] دادستان این ادعا را داشت که متهم اقتدار قابل ملاحظه ای در دست داشته و دستور داشت که تا حد ممکن از مسلمانان کسی را زنده نگذارد. نیت وی به نسل کشی در گفتار و صحبت های خود وی که شهود برای قضات نقل کرده اند، کاملا عیان می باشد. شاهدان، یلیشتیچ را عضوی قاطع و متعصب در جنبش نسل کشی می دانستند و متذکر می شدند که نامبرده با جمعیت مهمی نیز رو به رو بود. نه تنها تمامی سران و شخصیت های برجسته بوسنی داخل این جمعیت بود، بلکه تعداد آنها نیز بسیار زیاد بود. اما شعبه بدوی دادگاه یوگسلاوی، یلیشتیچ را به خاطر جرم نسل کشی مجرم ندانست. با[1] دی براون، صص 141 و بعد.

این مطلب را هم بخوانید :
بررسی رابطه تعهد شغلی با میزان خلاقیت مدیران مدارس متوسطه بوشهر - دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد

[2] جلسه استماع پرونده یلیشتیچ، شعبه بدوی، مورخ 19 اکتبر 1999. بنگرید به:


www.icty.org

 
 

بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)

بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)


 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه مطالعه حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏ کشی]]>