بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید) – دانلود پایان نامه ارشد

0 Comments

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)


تکه ای از متن پایان نامه :


 
 

باشد، جانوران را بی محابا می کشد؟سرخ پوستان اگر شکاری را می کشند، برای این می باشد که از آن تغذیه کنند و از گرسنگی نمیرند.[1]


اما ساتانتا با سیاست های سفید پوستان آشنا نبود. شرمن و شریدان، دو تن از فرماندهان سواره نظام ایالات متحد آمریکا، سریع ترین وسیله نابودسازی سرخ پوستان را از بین بردن منابع تغذیه آنان می دانستند و به این مقصود حریق های عمدی در علفزارها که خوراک یورش هایی به افراد گروه و بازداشت آنان و ساکن کردن آنان در زندان ها و یا اردوگاه های جداگانه صورت می گیرد.


روش دیگر ربودن یک جنس از افراد گروه، مثلا زنان و یا مردان می باشد، که عملا دچار عقیمی می گردد. برای نمونه در ویتنام «شوهران از همسرانشان جدا می شوند. از زندگی خانوادگی اثری نمی توان یافت، زیرا زندگی زناشویی متلاشی شده می باشد. از توالد و تناسل نشانی نیست…».[2]


تدابیر جلوگیری از توالد و تناسل در گروه منحصر به موارد مذکور در فوق نیست؛ چنانکه در تفسیر دولتهای عضو از عناصر جرایم داخل در صلاحیت دیوان بین المللی کیفری نیز صرفا از اصطلاح تدابیر خاص بهره گیری شده و به اشکال ویژه ای محدود نشده اند.[3]


از نظر دادگاه روآندا مانند اقداماتی که می تواند به جلوگیری از زاد و ولد در گروه منجر گردد عبارتند از: مثله کردن آلت تناسلی، عقیم کردن، ممانعت اجباری از بارداری، جداسازی مرد و زن و می گردد، هلاک نسل جدید نیز مکن می باشد اثری مشابه داشته باشد.

این مطلب را هم بخوانید :
پایان نامه با عنوان : بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)

در این جا دو نکته باید بررسی گردد:


نخست این که مقصود از عنصر اجبار در انتقال چیست؟ آیا صرفا شامل اجبار جسمانی و مادی می باشد و یا می توان اجبار معنوی و روانی را نیز داخل در مفهوم اجبار دانست؟ افزون بر اطلاق واژه اجبار که شامل مادی و معنوی می گردد، می توان به تفسیر دولتهای عضو اساسنامه دیوان بین المللی کیفری از[1] دی براون، پیشین، ص 344.


[2] رحیمی، مصطفی، پیشین، ص 30.


[3] جوانمردی صاحب، مرتضی، پیشین، ص 19.

 
 

بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)

بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)


 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه مطالعه حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏ کشی]]>