دانلود پایان نامه ارشد با عنوان : بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)

0 Comments

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)


تکه ای از متن پایان نامه :


 
 امری می باشد ذهنی تا عینی. مباشر فعل نسل کشی قربانی خود را متعلق به جمعیتی می بیند که باید نابود گردد. در برخی موارد، خود قربانی ممکن می باشد خود را متعلق به چنان جمعیتی بداند.[1]


مذکور(ملی، قومی، نژادی و مذهبی) گروه های سیاسی نیز مورد حمایت قرار گرفته بودند.[2]


مساله حمایت از گروه های سیاسی موضوع مباحثات مفصلی به هنگام تدوین کنوانسیون نسل کشی بوده می باشد. به هنگام طرح پیش نویس در کمیته ششم مجمع عمومی، مساله گروه های سیاسی مورد تردید قرار گرفت و نمایندگان کشورها بر سر گنجانیدن و حذف این گروه از عداد گروه های حمایت شده اختلاف نظر داشتند. کمیته در هفتاد و پنجمین جلسه خود با 29 رای موافق و 13 رای مخالف و 9 رای ممتنع تصمیم به باقی گذاشتن این گروه در ماده 2 گرفت، اما موضوع به این جا ختم نشد. کمیته مزبور در یکصد و بیست و هشتمین نشست بر اساس پیشنهاد نمایندگان مصر، ایران و اروگوئه تصمیم به سنجش دوباره آراء در مورد موضوع استثناء کردن عبارت «گروه سیاسی» از ماده 2 گرفت. رای گیری نسبت به پیشنهاد به اقدام آمد که با 22 رای موافق، 6 رای مخالف و 12 رای ممتنع تصویب و در نتیجه عبارت مزبور از ماده 2 حذف گردید.[3]


در همین خصوص لازم به ذکر می باشد که نخستین کنگره جهانی یهود توصیه کرده بود گروه های سیاسی از تعریف کنوانسیون استثناء شوند. مبنای توصیه مزبور این دلایل بی شماری بر رد پیشنهاد حمایت از گروه های سیاسی یاد شده می باشد که هیچ یک منطقی به نظر نمی رسد. برخی بر این باور بودند که ساختار گروه سیاسی به دلیل ارکان ناپایدار آن فاقد انسجام و همگنی کافی برای تمیز گروه سیاسی از دیگر گروه های انسانی می باشد. برخی دیگر نیز بر این عقیده بودند که از پذیرفتن کنوانسیون خودداری ورزند و اصولا این موضوع پای سازمان ملل متحد را به صحنه مجادلات سیاسی داخلی کشورها باز خواهد نمود. برخی دیگر نیز حمایت از گروه­های اقتصادی و صنفی را همپایه گروه های سیاسی بدین ترتیب لازم می دانستند و خواهان گسترش حمایت بین المللی از این گروه ها بودند.

این مطلب را هم بخوانید :
دانلود پایان نامه ارشد : بررسی جو سازمانی بر رضایت شغلی و بهداشت روانی کارکنان پتروشیمی شیراز

[1] Rutaganda Trial Judgment, para. 56.


[2] جوانمردی صاحب، مرتضی، پیشین، ص 27.


[3] Year Book of the UN, 1948-9, p. 954.

 
 

بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)

بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)


 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه مطالعه حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏ کشی]]>