معرفی سه دستگاه نظافت صنعتی

0 Comments

معرفی سه دستگاه نظافت صنعتی

دستگاه های نظافت صنعتی انواع مختلفی دارند که برای شستشوی و یا نظافت محیط و سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در اینجا به سه دستگاه شوینده صنعتی اشاره شده است که به طور مختصر شرح داده می شوند.

 

اسکرابر چیست؟

دستگاه اسکرابر که با نام های کف شوی صنعتی یا زمین شوی صنعتی نیز شناخته می شود، ماشین مکانیزه تخصصی برای شستشوی سطح زمین می باشد که با توجه به گسترش ساخت و سازهای عظیم طراحی و تولید شده است. تمیز نمودن سطح زمین یکی از گام های اولیه و اصلی برای پاکیزه و ایمن ساختن یک محیط به ویژه محیط های بزرگ و پر رفت و آمد، به شمار می آید اسکرابر صنعتی یا دستگاه کفشوی سالن تنها وظیفه شستشوی سطح زمین را بر عهده ندارد، بلکه هم زمان با شستشو به خشک کردن زمین نیز می پردازد که یک ویژگی عالی و برجسته برای این دستگاه می باشد. اسکرابر دارای انواع دستی و سرنشین دار می باشد که با توجه به هر محیط مورد انتخاب و استفاده قرار می گیرند تا بیشترین کارایی را داشته باشند.

 

واترجت صنعتی دستگاه شستشوی همه کاره

واترجت صنعتی دستگاهی مکانیزه برای شستشو و جدا کردن آلودگی از سطوح هموار و ناهموار می باشد. واترجت صنعتی با ایجاد آب پرفشار علاوه بر شستشو های معمولی، شستشوی ماشین، جدا کردن جرم و رسوب از انواع سطوح برای عمل سند بلاست و تخریب بتن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد های مختلف دستگاه واترجت صنعتی باعث شده در رده ها و مدل های مختلفی طراحی و ساخته شود. برای شستشوی آلودگی ها و سطوح مختلف باید میزان فشار و حجم آب خروجی با دقت انتخاب شود تا علاوه بر از بین بردن سریع آلودگی، هیچ گونه آسیبی به سطح نرساند. بنابراین در هنگام انتخاب دستگاه واترجت صنعتی حتما باید به مشخصات فنی آن به ویژه فشار آب، دبی آب خروجی، منبع تغذیه، دمای آب خروجی و نحوه جابجایی آن دقت نمود.

 

انواع دستگاه کارواش اتوماتیک

دستگاه های کارواش اتوماتیک که امروزه بسیار رواج یافته اند از نظر ساختار و کاربرد دارای مدل های مختلفی می باشند. از نظر ساختار کارواش اتوماتیک به دو دسته کارواش دروازه ای و کارواش تونلی تقسیم می شود. هر دو دارای مراحل استاندارد و مشابه هم هستند اما ساختار دستگاه متفاوت است.  همچنین کارواش اتوماتیک را از نظر بزرگی و ابعاد می توان به دو دسته سواری شوی و اتوبوس شوی تقسیم نمود. از دستگاه های کارواش اتوماتیک می توان در محیط های مختلف تجاری، فرودگاه ها، پایانه ها، شهرداری و … استفاده نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *