دانلود پایان نامه

2007
TUV
فعالیت اصلی شرکت
نوآوری و تنوع
در شرکت کاله هم اکنون سه واحد کسب وکار پنیر، محصولات پاستوریزه و فرادما (UHT) وجود دارد که هریک از این واحدها با نوآوری خود، باکیفیت ترین و متنوع ترین محصولات را در حجم تولید بالا به بازار عرضه می نمایند. همه ی خطوط تولید کارخانه به نحوی انعطاف پذیر طراحی شده اند که مواد اولیه ورودی های مختلف وارد خط تولیدشده و محصولات متنوع خارج گردند. به طوری که تنها از طریق یک خط تولید گاه بیش از 20 محصول تولید می شود. محصولات لبنی شرکت کاله در حال حاضر بیش از 160 عدد می باشد که در برنامه های توسعه در آینده نزدیک تا دو برابر افزایش خواهد یافت. این تعداد محصول در صنعت لبنی کشور یک رقم بی نظیر به حساب می آید. همچنین بسیاری از محصولات در صنعت لبنی کشور مانند پنیر آمل، ماست میوه ای و ماست هم رده (سون) توسط کاله برای اولین بار ارائه شده است.
کیفیت و سلامت:همه ی فرآورده های لبنی کاله در ردیف باکیفیت ترین و سالم ترین محصولت لبنی کشور به شمار می آیند. زیرا شیر لازم جهت تولید محصولات از دامداران معتبر کشور و با کنترل کیفیت بالا خریداری می شود. هم چنین به منظور تولید محصولات متنوع و مطابق با ذائقه هم وطنان، واحد تحقیق و توسعه کاله متشکل از خبره ترین متخصصین حوزه صنایع غذایی در کشور ایجادشده است. این واحد در تعامل با شرکت های معتبر آلمانی و هلندی همه ی تلاش خود را جهت ارائه محصولات درجه یک و مطابق با استانداردهای جهانی به کار بسته است. کیفیت بی مانند محصولات کاله سبب شده است که بخش عمده ای از تولیدات این شرکت به خارج از ایران صادرشده و این شرکت در طی سالیان گذشته به صورت مستمر به عنوان صادرکننده نمونه صنایع غذایی انتخاب شده است.
گستردگی:وسعت کارخانه لبنی کاله 14 هکتار است که از بزرگ ترین کارخانه ها در صنایع کل کشور محسوب می گردد. از طرفی، کاله توانسته است با جذب شیر روزانه بیش از 1000 تن به عنوان یکی از قطب های اصلی جذب شیر در کشور مطرح شود. به علاوه شرکت کاله به عنوان اولین کارخانه لبنی که توزیع سراسری فرآورده های لبنی را در دستور کار خود قرار داده است. هم اکنون با استفاده از پخش مویرگی و با بیش از 24 شعبه محصولات خود را از آذربایجان تا هرمزگان توزیع می نماید. روزانه بیش از 4000 نفر در بخش های گوناگون شرکت در فعالیت هستند تا بیش از 650 تن انواع فرآورده های لبنی را به دست مصرف کننده نهایی برسانند.
محصولات و برندهای شرکت
واحد کسب وکار پنیر
واحد کسب وکار پنیر جز اولین بخش های تولیدی شرکت کاله بوده است. درگذشته تنها پنیری که به صورت صنعتی تولید و در اختیار مشتریان قرار می گرفت، پنیر سفید ایرانی بوده است و در آن زمان نیز بازار پنیر کشور از تنوع بسیار کمی برخوردار بود. با ورود کاله به بازار، پنیرهای فرآوری شده یا پروسس برای اولین بار تحت نام پنیر آمل به بازار معرفی گشته و با استقبال گستره مخاطبان روبرو گردید. این پنیر مخلوطی از پنیرهای مختلف بوده و امکان غنی سازی آن با استفاده از مواد معدنی و پروتئین وجود دارد. هم چنین کاله به عنوان اولین و تنها تولیدکننده پنیرهای طبیعی چون پارمسان، گودا، کبابی، بوترکیزه و مزارلا در ایران محسوب می شود و هم اکنون بیش از 40 نوع پنیر در کاله تولید می شود.
شرکت کاله از باسابقه ترین تولیدکننده های پنیر پیتزا در کشور محسوب می شود. کاله به عنوان اولین شرکتی است که پنیر پیتزای خود را مخلوطی از 3 پنیر فیلافیلا، موزارلا و چیزبرگر ارائه می دهد که درنتیجه دارای طعم، کش و رنگ مطلوب مصرف کننده می گردد. به همین دلیل بسیاری از فست فودهای درجه یک کشور از این پنیر برای تهیه محصولات خود استفاده می نمایند. هم چنین پنیر پیتزای کاله دارای بیشترین تنوع بوده و برای اولین بار پنیر پیتزای ورقه ای توس این شرکت روانه بازار شده است.
پنیر خامه ای کاله که در تولید آن از مدرن ترین تکنولوژی های روز استفاده می گردد. جز محبوب ترین محصولات بازار بوده و از همین رو روزانه بیش از 35 تن از این محصولات به کشورهای همسایه صادر گردیده و از پایداری بی نظیری در کیفیت برخوردار می باشد
واحد کسب وکار پاستوریزه:محصولات این واحد، انواع ماست، دوغ، خامه و نوشیدنی های لبنی می باشد. از مهم ترین نقاط قوت این واحد توانایی واحد تحقیق و توسعه در ارائه انواع ماست های جدید و متنوع به بازار می باشد. ماست هم رده (سون)، دوغ ترکی (آیران)، ماست میوه ای و ماست یونانی از جمله محصولاتی هستند که برای اولین بار توسط این واحد تولید و روانه بازار گشته اند.
واحد کسب وکار فرادما (UHT):واحد فرادمای کاله ظرف 5 سال گذشته توسعه یافته و هم اکنون محصولات نوآورانه و منحصربه فردی چون شیرهای طعم دار، ویتامینه و نوشیدنی لبنی را به بازار عرضه می نماید. متخصصین و مدیران جوان و مجرب این مجموعه از برجسته ترین های این حوزه در کشور محسوب می شوند. این واحد قصد دارد با طراحی انعطاف پذیر خط تولید، استفاده از تکنولوژی و دانش روز و استفاده از مواد اولیه و بسته بندی باکیفیت و زیبا، چشم انداز دست یابی به نوآورترین واحد محصولات فرادما در کشور را برای خود در نظر گیرد.
شیرهای طعم دار:شیرهای طعم دار کاله گروه متنوعی از محصولات کاله هستند که با تنوعی بی نظیر در بازار ایران برای جلب رضایت ذائقه های مختلف ایرانیان تولید و به بازار عرضه شده است. در تولید این محصولات علاوه بر استفاده از باکیفیت ترین شیرهای تولیدشده در دامداری های ایران از طعم دهنده هایی با بالاترین کیفیت در سطح جهانی استفاده می شود.
محصول موردمطالعه
اصل این واژه ترکی می باشد و به معنای مخلوط کردن است. میگویند ماست اولین بار از طریق بلغارستان توسط ترکان به کشورهای دیگر رفته است و چون ترکان اولین بار این کار را کرده اند، نام ترکی آن در بیشتر کشورها متداول است یعنی یوغورت.
ماست هم زده: (stirred پس از مایع زدن ماست در تانک می ماند تا منعقد شود. بین 3-5 ساعت متغیر است.) سپس وارد مرحله پر کردن و دربندی و سپس وارد تونل سرمای زیر 10 درجه می شود سپس داخل سردخانه 2 الی 8 درجه نگه داری می شود. (ماست سون)
خواص ماست سون:
تنظیم وزن با کلسیم موجود در سون
تقویت عضلات با پروتئین موجود در سون
پوست و مویی زیبا با کلسیم موجود در سون
بهبود رشد کودکان با مواد غذایی اصلی موجود در سون
تقویت استخوان ها با کلسیم موجود در سون
هضم بهتر غذا با باکتری های مفید موجود در سون
احساس شادابی با طعم بی نظیر موجود در سون