پایان نامه با عنوان : بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)

0 Comments

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)


تکه ای از متن پایان نامه :


 
 

بند دوم: مراحل تدوین کنوانسیون نسل کشی


در دوم نوامبر 1948 مجمع عمومی سازمان ملل متحد در پی سخنان نمایندگان، سه کشور هند، پاناما و کوبا کوشش گسترده ای را آغاز نمود که بعد از محاکمات نورنبرگ سرفصل جدیدی در همکاری بین المللی به مقصود مبارزه با جرایم علیه بشریت به شمار می آمد. نتیجه این کوشش صدور قطعنامه شماره 96 مجمع عمومی سازمان ملل متحد بود که مفاد آن بر اساس پیشنهاد کمیته ششم مجمع عمومی تنظیم شده بود. در این قعطنامه که در 11 دسامبر 1946 صادر گردید، مجمع عمومی درمورد نسل کشی به طور صریح اعلام نمود:


نسل کشی یعنی انکار حق حیات تمام گروه های انسانی، همان گونه که آدم کشی یعنی انکار حق حیات فرد. چنین انکاری وجدان بشر را تحت تاثیر قرار می دهد و زیان بزرگی بر بشر که به این ترتیب از دستاوردهای فرهنگی یا از دستاوردهای دیگر چنین گروه هایی محروم می ماند، وارد می آورد. نسل کشی مغایر قانون اخلاقی و همچنین مغایر روح و اهداف ملل متحد می باشد.


از آن جا که مصحلت جامعه بین المللی ایجاب می کند که با چنین جنایتی به مقابله برخیزد، به موجب مفاد قطعنامه، شورای اقتصادی و اجتماعی موظف می گردد سطح ملی و بین المللی برای افراد و دولت ها ایجاد مسوولید می کند» از شورای اقتصادی و اجتماعی خواست که به فعالیت های خود همچنان ادامه دهد و تدوین متن نهایی کنوانسیون را به انجام برساند. از این رو، شورا در 3 مارس 1948 کمیته ویژه مرکب از نمایندگان کشورهای چین، ایالات متحد آمریکا، فرانسه، لبنان، لهستان، اتحاد جماهیر شوروی و ونزوئلا تشکیل داد و آن را مامور نمود تا با در نظر داشتن طرح دبیرکل، متن نهایی کنوانسیون نسل کشی را تهیه کند. کمیته ویژه از 5 آوریل تا 15 می 1948 با برگزاری جلساتی در «لیک ساکسس» موفق گردید طرح نهایی کنوانسیون نسل کشی را تهیه کند و آن را دوباره برای اصلاحات بعدی به بحث بگذارد. پس از بحث و گفتگوهای فراوان در ششمین کمیته مجمع عمومی و اصلاحات مجدد، سرانجام متن نهایی با عنوان «کنوانسیون پیشگیری و مجازات نسل کشی» به موجب قطعنامه شماره 260 در دسامبر 1948 به تایید مجمع عمومی رسید و برای امضا، تصویب و یا الحاق طبق ماده 11 در اختیار دولتهای عضو قرار گرفت.

این مطلب را هم بخوانید :
دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد : بررسی جو سازمانی بر رضایت شغلی و بهداشت روانی کارکنان پتروشیمی شیراز
 
 

بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)

بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید)


 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه مطالعه حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏ کشی]]>