دانلود پایان نامه
جایگاه کلمات کلیدی در برچسب های وب سایت ها چگونه است؟
تعریف عملیاتی متغیرهای پژوهش
تراکم کلمات کلیدی: تراکم کلمات کلیدی، مقیاسی از درصد دفعاتی است که کلمه کلیدی یا عبارت در مقایسه با کل کلمات یا لغات یک صفحه در وب ظاهر می شوند. (ویکی پدیا، 2009)
وب سایت: مجموعه ای از تعدادی فایل های حاوی متن، تصویر یا گرافیک و … متصل به هم، که غالباً شامل یک صفحه اصلی می باشد که بر روی یک خدمات دهنده اینترنتی قراردارند و به عنوان مجموعه ای از اطلاعات توسط یک فرد، گروه یا سازمان تهیه و نگهداری می شوند و عموم مردم می توانند به وسیله اینترنت به آن دسترسی داشته باشند.
رتبه بندی: رتبه بندی وب سایت (رنکینگ) یک شاخص بسیار مهم برای وب مسترها برای سنجش میزان محبوبیت صفحات وب در موتور جستجو می باشد.
زبان نشانه گذاری فرامتن: زبانی است که جهت ایجاد وب‏سایت‏ها مورد استفاده قرار می گیرد (موری،2000).
ابربرچسب: ابربرچسبها به عنوان قسمتی از زبان نشانه گذاری فرامتن رشته ای از کلمات کلیدی هستند که جنبه های مختلف محتوای یک وب سایت را توصیف می کند (کینگ، 2000).
محدودیت های پژوهش
ترافیک شبکه و سرعت پایین بارگذاری صفحات سایت، عمده ترین مشکل این پژوهش بوده است. همچنین در مواردی که نیاز به مراجعه مجدد به سایت ها وجود داشت، بعضاً دسترسی به آن ها امکان پذیر نبود.
فصل دوم
مبانی نظری و پیشینه پژوهش
مقدمه
فصل دوم پژوهش شامل مطالعات نظری است تاریخچه و مبانی اینترنت واهمیت وب بیان گردیده است؛همچنین به مباحث مربوط موتور جستجو و نمایه‏سازی و بهینه‏سازی سایت و رتبه‏بندی اختصاص دارد و در آخر مروری بر پژوهش های انجام گرفته داخلی و خارجی در زمینه موضوع پژوهش انجام گرفته است.
تاریخچه اینترنت
در سال 1969، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته موسوم به آرپانت “مقدمه ای برای اینترنت امروزی” تأسیس گردید. آرپانت شبکه ای از کامپیوترهای داخلی بود که برای مبادله اطلاعات بین ارتش آمریکا و مؤسسات پژوهشی گوناگون طراحی شد.
اولین شبکه تنها از 4 کامپیوتر که در 4 دانشگاه آمریکا قرار داشتند، تشکیل شده بود. با گسترش شبکه و ظهور مدل های جدید کامپیوتر، «سازگاری» به صورت یک مشکل مطرح شد. در سال 1973، تلاش هایی برای ایجاد پروتکل جدیدی که برای شبکه های کامپیوتری گوناگون امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را فراهم آورد، آغاز شد. واژه « اینترنت » اولین بار در سال 1974 توسط وین کرف و باب کان در مقاله آن ها درباره پروتکل نظارت بر انتقال، به کار رفت. بعد از حدود یک دهه از آغاز پیدایش، پروتکل نظارت بر انتقال / پروتکل اینترنت در سال 1982، معرفی گردید.
اینترنت دارای یک رشته ابزارهای عمده است که بسیاری از ابزارها و خدماتی که امروزه شاهد حضور آن ها در اینترنت هستیم . با الهام از این ابزارهای اصلی و قابلیت های آن ها شکل گرفته و توسعه یافته است. این ابزارها عبارتند از : پست الکترونیک در 1971 که عبارت از توانایی ارسال پیام های ساده به شخص دیگر از طریق شبکه است. پروتکل انتقال فایل در 1973 که امکان ارسال حجم زیادی از اطلاعات را از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر فراهم می کند. گوفر به منظور سهولت استفاده از نظام اطلاع رسانی اینترنت ایجاد شد که دارای منوهای اصلی و فرعی است که از طریق آن ها می توان به سادگی به موضوع مورد کاوش دست یافت .تلنت در 1972 یک سرویس ارتباطی از راه دور برای کنترل یک کامپیوتر است و وب جهان گستر که یکی از مهم ترین عوامل توسعه شبکه اینترنت به شمار می آید، مبتنی بر معماری سرویس گیرنده-سرویس دهنده است که دستیابی به منابع پراکنده را امکان پذیر می کند. این ابزار با استفاده از پیوندهای فرامتن عمل می کند.
با افزایش کاربردهای غیرنظامی آرپانت، افراد بیشتر و بیشتری به شبکه دسترسی یافتند و نرم افزار پروتکل اینترنت خیلی زود در همه انواع کامپیوترها قرار گرفت و دانشگاه ها و گروه های تحقیقاتی نیز استفاده از شبکه های محلی یا LAN را آغاز کردند. سپس شبکه های LAN هم استفاده از نرم افزار پروتکل اینترنت را آغاز کردند و به این ترتیب، هر شبکه محلی می توانست با دیگر شبکه های محلی ارتباط برقرار نماید.
در سال 1986، بنیاد ملی علوم ایجاد شبکه سریع تری را که NSFnet نامیده می شد، آغاز کرد. NSFnet که در ابتدا پنج مرکز ملی کامپیوتر را به هم مرتبط می ساخت، بعدها کلیه دانشگاه های اصلی را هم پوشش داد و در نهایت، در سال 1990 جایگزین آرپانت گردید. NSFnet بدنه اصلی اینترنت امروزی را تشکیل داد. (نیدرست، 2007)
تاریخچه اینترنت در ایران
مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات در اواخر سال 1991 میلادی به عنوان نماینده ایران (EARN) در اروپا پذیرفته شد. این مرکز برای راه اندازی گره ایران در این شبکه، یک برنامه ریزی سه مرحله ای را به مورد اجرا گذاشت، که به طور اجمال به آن اشاره می شود:
اتصال موقت: در این مرحله با گرفتن یک شناسه کاربر بر روی سیستم کامپیوتری دانشگاه لینتس در کشور اتریش، ارتباط مرکز تحقیقات با شبکه از طریق شماره گیری برقرار شد. در این مرحله استفاده از شبکه صرفاً برای محققین مرکز فراهم بود.
راه اندازی گره دایم: گره دایم ایران در شبکه EARN از تاریخ 16/9/1371 راه اندازی شد و از اول ژانویه 1993 به طور رسمی در سطح جهان مورد شناسایی قرارگرفت. با راه اندازی گره ایران، مرکز تحقیقات، ارائه خدمات شبکه به جامعه علمی کشور را آغاز کرد و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها را از آن بهره مند ساخت.
گسترش خدمات شبکه در داخل کشور: از پاییز سال 1372 با برقراری خطوط مخابراتی استیجاری (leased line) و راهنمایی کارشناسان مرکز تحقیقات، اتصال دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور به شبکه آغاز شد. با پیوستن مرکز تحقیقات به شبکه uucp در بهار 1373 امکان عرضه خدمات شبکه اینترنت به بخش غیر دانشگاهی نیز فراهم آمد. (نقیب زاده، 1374)