دانلود پایان نامه
مجوز بهره برداری از پایان نامه
بهره برداری از این پایان نامه در چهارچوب مقررات کتابخانه و با توجه به محدودیتی که توسط استاد راهنما به شرح زیر تعیین می شود، بلامانع است:
بهره برداری از این پایان نامه/ رساله برای همگان بلامانع است.
بهره برداری از این پایان نامه/ رساله با اخذ مجوز از استاد راهنما، بلامانع است.
بهره برداری از این پایان نامه/ رساله تا تاریخ ……………………………… ممنوع است.
نام استاد راهنما:
تاریخ:
امضا:
تقدیم به:
روح بلند پدرم
مادر عزیزم
و
همسر صبور و فرهیخته ام
که بی حضور و همراهی ایشان طی این طریق هرگز میسر نمی شد.
تشکر و قدردانی:
شایسته است از استاد ارجمند جناب آقای دکتر محمد محمدپور عمران که با وجود مشغله فراوان علمی و شغلی همواره در تمامی مراحل از آغاز تا پایان ،حمایت خود را دریغ نفرمودند و استاد مشاور جناب آقای دکتر جبل عاملی تشکر نمایم.
از جنابان آقایان دکتر سیامک نوری،دکتر سیدمهدی میرحسینی زواره،دکتر قمیلو و مهندس محمد میرکاظمی مود بدلیل راهنماییها و تاثیرگذاریشان بر گرایش اینجانب به موضوع پایان نامه و شکل گیری و غنای آن ممنون هستم.
از کلیه خبرگان و مدیران صنعت ساختمان که مرا در انجام مصاحبه ها و تکمیل پرسشنامه ها با بردباری و بزرگواری یاری و همراهی نمودند کمال سپاس را دارم.
همچنین قدردانی می نمایم از جناب آقای دکتر دری نوکورانی که با وجود ضایعه فقدان والده محترمه شان به عنوان داور خارجی قبول زحمت فرمودند.
از جناب آقای دکتر روزبه قوسی که به عنوان داور داخلی وقت گرانبهای خود را صرف نمودند و نیز به پاس محبتهایشان به اینجانب در طول تحصیل سپاس گزاری می نمایم.
در خاتمه واجب است از برادر عزیزم آقای مهندس سیدپدرام خادم الحسینی بدلیل یاری رسانیش در برگزاری جلسه دفاعیه تشکر کنم.
چکیده
اکثر پروژه های ساختمانی مبنای دستمزد کارکنان خود را نفر- روز و یا نفر- ماه در نظر می گیرند. اما چنین طرح پرداختی می تواند به افزایش مدت زمان اجرای پروژه منجر شود. علاوه بر این هیچگونه اثر انگیزشی که یکی از اهداف نظام های پرداخت است را ندارد. در نتیجه وجود سیستم پرداختی که محرک همه عوامل در به انجام رساندن پروژه ها با صرف وقت و هزینه کمتر با حفظ کیفیت باشد، ضروری است. طراحی چنین نظام پاداش موثری نیازمند درک و شناخت معیارهای مناسب برای تخصیص پاداش یا کارانه است. اما علی رغم استفاده گسترده از طرح پرداخت کارانه در سازمان های مختلف تولیدی، تجربیات بسیار اندکی در خصوص اجرای طرح کارانه در پروژه های ساختمانی به دلیل ماهیت موقتی بودن آن موجود است. لذا مطالعه حاضر قصد دارد تا به شناسایی و اولویت بندی معیارهای تخصیص کارانه در پروژه های ساختمانی بپردازد. به دلیل نبود مطالعات کافی در این زمینه، از یک رویکرد اکتشافی مبتنی بر مصاحبه های نیمه ساختاریافته برای شناسایی معیارهای تخصیص کارانه استفاده شده. همچنین از روش های تصمیم گیری چندمعیاره دیمتل و گسترش عملکرد کیفیت فازی استفاده شده که علاوه بر روابط درونی و ارتباط میان معیارها ، رتبه بندی معیارها را نیز بررسی می کند. بررسی تم های موجود در داده های کیفی نشان داد اولویت بندی معیارهای تخصیص کارانه باید بر اساس پیامدهای مورد انتظار از اجرای طرح کارانه باشد. نتایج تحقیق نشان می دهد معیارهای اخلاق حرفه ای، کار تیمی، خلاقیت و نوآوری و دانش و توانایی استفاده از آن به ترتیب مهمترین معیارهای تخصیص کارانه در پروژه های ساختمانی هستند.
واژه های کلیدی: پاداش ،کارانه، پروژه های ساختمانی، تحلیل تم،تصمیم گیری چندمعیاره، DEMATEL، FuzzyQFD