آموزشی

اپلیکیشن تله سیو؛ راهی جدید برای بکاپ گرفتن از تلگرام

بکاپ گرفتن از تلگرام با تله سیو میشه راه حل مفیدی واسه جفت و جور نسخه پشتیبان از تلگرام باشه.

راه حل

با در نظر گرفتن اینکه پیامای تلگرام تو یه فضای ابری ذخیره می شن، با هر دیوایس دیگری که به حساب تون وصل شید بازم به اطلاعات دسترسی دارین.پس شاید خیلی نگران از دست رفتن پیام هاتون نباشین.

حتما بخونین: آموزش بکاپ گرفتن از اطلاعات تلگرام

در این موقعیتا پشتیبان گیری از اطلاعات تلگرام بهترین کار ممکنه؛ دیگه بدون نیاز به خود برنامه به تموم محتویات دسترسی دارین.

اما نکته اینجاس بکاپ گرفتن از پیاما یا مخاطبین به همون اندازه که مهم هست به همون اندازه هم سختیای خودشو داره و تلگرام هم راهی واسه پشتیبان گیری تموم اطلاعات نگذاشته س.

اپلیکیشن «تله سیو» واسه رفع نیاز همین مشکل اومده، روشی جدید که در کمترین زمان می تونه از اطلاعات کاربر یه پشتیبان بگیره.

کار با تله سیو خیلی ساده بوده و فقط کافیه برنامه رو نصب کنین، با حساب تلگرامی که دارین وارد اون شید و از هر مخاطب، گروه یا کانالی که خواستین یه نسخه پشتیبان جفت و جور کنین.

بعد از اینکه برنامه رو بالا آوردید با محیطی به طور کامل مثل تلگرام اصلی رو به رو میشین، فرقش اینه که در نوار بالا جمله «انتخاب چت واسه ذخیره سازی» دیده می شه.

پس براساس دستور العمل کافیه تا یکی از چتا رو انتخاب کنین و بعد در پایین صفحه گزینه گزینه «شروع ذخیره سازی» رو بزنین.

اینجا برنامه چند انتخاب به کاربر میده و اون می تونه از بین متن پیاما، اسناد، ویدیوها، عکسا، فایلای صوتی و استیکرها هر کدوم یا همه اونا رو ذخیره کنه.

بعد از کلیک روی دکمه «باشه»، تعداد پیاما و بیشترین حد حجم فایلایی که ذخیره شن رو مشخص می کنین. در آخر هم روی «شروع» می زنید تا عملیات ذخیره سازی انجام شه.

البته یادتون نره که واسه پشتیبان گیری باید اینترنت موبایل روشن باشه. تله سیو کارکرد آسونی داره، خوب تموم بخشا رو توضیح داده و با دسته بندی پیاما مدیریت اونا رو ساده تر می کنه.

موبایل

با این وجود قبل از نصب برنامه، طبیعتا یه سوال مهم مطرح می شه؛ می تونیم به تله سیو اعتماد کنیم؟ واسه بکاپ گیری کاربر چاره ای جز اینکه با حساب تلگرام خود به برنامه وارد شه، نداره.

پس این احتمال به وجود میاد که پیشرفت دهنده تله سیو می تونه به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کنه.

در جواب به همین نگرانی، سازنده در گفت و گویی گفت که تله سیو فقط به سرورهای خود تلگرام متصله: «این برنامه از روی سورس اصلی تلگرام نوشته شده و امکاناتی به اون اضافه شده.

خودمون هم واسه چند کارشناس برنامه رو فرستاده ایم تا امنیت اپ رو بررسی کنن.»

هم اینکه در کدهای برنامه بدافزاری وجود نداشته و سازنده به اطلاعات کاربران دسترسی نداره. هم اینکه تازگیا قابلیتی جفت و جور می شه تا مدیران کانالا یا گروه های عمومی می تونن بدون نیاز به وارد شدن به اپلیکیشن از اطلاعات پشتیبان بگیرن.

یعنی کافیه تا لینک کانال و گروه رو در سایت تله سیو وارد کنن و لینک دانلود دیتا رو بگیرن. جدا از اینکه با در نظر گرفتن توضیحات سایت، به نظر می رسه در آینده ای نزدیک توانایی ذخیره سازی ابری روی سرویسای Google Drive و DropBox هم به برنامه اضافه می شه.

الان تنها نسخه پولی برنامه در دسترسه اما سازنده قول داده، نسخه رایگان به همراه پرداختای درون برنامه ای روی کافه بازار منتشر می شه.

حتما بخونین: انتقال هیستوری تلگرام به سروش

منبع: anzalweb.ir