بررسی تطبیقی صلاحیت سرزمینی در حقوق کیفری ایران و لبنان – دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد

0 Comments

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  بررسی تطبیقی صلاحیت سرزمینی در حقوق کیفری ایران و لبنان


تکه ای از متن پایان نامه :


 
 منفجر میشود ، پس او می میرد یا این که رزمایش ها و مانورهای  کلاهبرداری در خارج انجام می شود ، سپس شخص در لبنان بر مال مستولی میشود و سیطره می یابد و آن را به دست می آورد، یا این که شخص قاچاقچی از ترکیه توتون و تنباکو می آورد تا در لبنان بفروشد. نمونه و مثال ایجاد پیوند و ارتباط ی سببی در لبنان این می باشد که فرد مورد جنایت واقع شده ماده سمی کم تاثیر در خارج را بخورد و برای درمان به لبنان اختیار داشتن سلاح غیر مجاز و ربودن اشخاص و هواپیماهاست ،پس آن جنایات در هرمکانی یا در هر منطقه ای که جرم و جنایت درآن ادامه می یابد، واقع می گردد. [1]


اینگونه می باشد در حالی که ارجحیت در تعقیب و پیگرد قانونی اعتراف کننده از سوی دولت ، از دستگیری مجرم برای اعمال و رعایت قواعد صلاحیت منطقه ای لبنان جلوگیری نمی کند چه بسا که جرم و جنایت نیز در خلال منطقه ی لبنان رخ دهد.


  اما جرم و جنایت پیگیر و مستمر، پس نمونه و مثال آن ، این می باشد  که بر فرد مورد جنایت واقع شده تعدادی ضربات وارد گردد که بعضی از آن ضربات در خارج و بعضی دیگر در داخل منطقه ی لبنان واقع میشود. و بر جرم و جنایت، تمام قانون لبنان اجرا و پیاده میشود. و اما پیرامون جرم وجنایت اعتیاد و عادت، همچون دو جرم ربا دادن مال و تشویق به فسق و فجور، پس آن جرم، تکرارکارهای جرم و جنایت را برای انجام دادن ومرتکب شدنش می طلبد ، اگر چنین گردد که شخص دیگری به او وام و قرض دهد یا اینکه او را بر فسق و فجور و تباهی در خارج تشویق کند، سپس به آن کار در لبنان عادت ورزد به گونه ای که عادت و اعتیاد مساعد و مطلوب بر آن جنایت حاصل میشود، پس همانا قانون لبنان به طور کامل برجنایت اجرا و پیاده می گردد. و در خصوص جنایت مرکب، آن جنایتی که قانون برای وقوع و ارتکاب آن جنایت ، افزایش بیشتراز یک جنایت دارای (با) طبیعت مختلف را می طلبد. و مثال و نمونه ی آن جنایت، جرم و[1] . همان،  ص 128.

این مطلب را هم بخوانید :
بررسی حقوقی تحریک مستقیم و عمومی به ارتکاب نسل‏کشی در حقوق بین‌الملل کیفری(ژنوساید) - پایان نامه ارشد
 
 
 

بررسی تطبیقی صلاحیت سرزمینی در حقوق کیفری ایران و لبنان

بررسی تطبیقی صلاحیت سرزمینی در حقوق کیفری ایران و لبنان


 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق : مطالعه تطبیقی صلاحیت سرزمینی در حقوق کیفری ایران و لبنان]]>