بررسی رابطه تعهد شغلی با میزان خلاقیت مدیران مدارس متوسطه بوشهر – دانلود

0 Comments

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه ارتباط تعهد شغلی با میزان خلاقیت مدیران مدارس متوسطه بوشهر


تکه ای از متن پایان نامه :


 

تز اصلی این می باشد که تمامی فرایندهای خلاق ،الگوی مشترکی دارند که وی آن را ارتباط دو وجهی[1] می نامد که آن پیوند دادن سطوح تجربه های بی ارتباط پیشین با مبناهای داوری می باشد . شخص هنگام تفکر خلاق،همزمان به بیش از یک زمینه ی تجربه می اندیشد ،حال آنکه در تفکر معمولی ،راه هایی را دنبال می کند که تداعی های گذشته را در بر می گیرند.


تمامی فعالیت های خلاق ، متضمن ساختاری از عادات منظم رفتار و اندیشه می باشد که پیوستگی[2] و ثبات[3] را مستقر می کنند،اما فضایی  را برای نوآوری باز می گذارند. کوستلر،کنش خلاق را در شوخ طبعی ،علم و هنر توصیف می کند.(نلر ،1379،ص47)


ساختمانیان (1374) به نقل از زیو[4] (1988) به تحقیقاتی اشاره دارد که به کارگیری شوخ طبعی باعث رشد خلاقیت می گردد.


 


مکتب عصب شناختی 


مکتب عصب شناختی را شاید بتوان یکی از جدیدترین دیدگاه ها درمورد خلاقیت دانست.در این دیدگاه ارتباط ی خلاقیت با مغز و امواج مغزی مورد مطالعه قرار می گیرد .


بعضی از محقققان معتقدند در تفکر خلاق نیمکره راست تأثیر اصلی را دارد و ادغام وظایف دو نیمکره لزومی ندارد و حتی می تواند اثر منفی داشته باشد زیرا تفکر خلاق و منطقی به طور همزمان نمی توانند در بالاترین سطح اقدام کنند.پس خلاقیت با تقویت نیمکره راست مغز شکوفا می گردد.


بعضی از محققان نیز اعتقاد دارند ، نمی توان با صراحت توانایی های یادگیری و یا بینش و استدلال را به نیمکره راست ویا چپ نسبت داد،هر چند پژوهش های زیادی نشان داده می باشد نیمکره چپ در استدلال[1] – Bisociation

این مطلب را هم بخوانید :
دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع : بررسی رابطه تعهد شغلی با میزان خلاقیت مدیران مدارس متوسطه بوشهر

[2] – Coherence


[3] – Stability


[4] – Ziv

 
 
 
 

مطالعه ارتباط تعهد شغلی با میزان خلاقیت مدیران مدارس متوسطه بوشهر

مطالعه ارتباط تعهد شغلی با میزان خلاقیت مدیران مدارس متوسطه بوشهر


 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه :مطالعه ارتباط تعهد شغلی با میزان خلاقیت مدیران مدارس متوسطه بوشهر]]>