دانلود پایان نامه ارشد با عنوان : بررسی جو سازمانی بر رضایت شغلی و بهداشت روانی کارکنان پتروشیمی شیراز

0 Comments

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  بررسی جو سازمانی بر رضایت شغلی و بهداشت روانی کارکنان پتروشیمی شیراز


تکه ای از متن پایان نامه :


 باشند که کوشش­هایشان به بازده های مثبت مثل ترفیع و یا دستمزد بالاتر و یا این بازده ها به دیگر بازده های مطلوب منجر خواهد ب- عوامل شخصی: مانند سن، تحصیلات و جنسیت.


و از این مباحث می توان نتیجه گرفت رضایت شغلی احساس روانی می باشد که از عوامل اجتماعی نیز تأثیر می پذیرد (شفیع آبادی، 1382).


 


 


2-9 بهداشت روانی


1- مقصود از بهداشت روانی عبارت از رشته ای تخصصی از بهداشت عمومی می باشد که در زمینه کاستن بیماری های روانی در یک اجتماع فعالیت می نماید و مطالعه انواع مختلف اختلالات ر وانی و عوامل مؤثری که در بروز آنها تأثیر دارند، در قلمروی کار این علم می باشد. بدیهی می باشد شناخت علت های به وجود آورنده اختلالات روانی برای از بین بردن علت های مزبور و یا غلبه بر آن ها بسیار مهم و ضروری می باشد.


2- در این تعریف «بهداشت روانی» به معنای سلامت می اندیشد و مقصود نشان دادن وضع مثبت و سلامت روانی می باشد که خود می تواند نسبت به ایجاد سیستم باارزشی در مورد ایجاد تحرک و پیشرفت و تکامل در حد فردی، ملی و بین المللی کمک نماید. وقتی سلامت روانی شناخته گردید، برای دستیابی به آن اقدام می گردد و مسیر جهت تکامل فردی و اجتماعی باز می گردد (شاملو، 1382).


تأثیر فرهنگ بر شخصیت و رفتار بشر به طور کلی تأثیر فرهنگ را بر رفتار بشر، به هیچ وجه نمی توان صرف نظر کرد، روانشناسان اجتماعی، فرهنگ را به صورت زیر تعریف می کنند:

این مطلب را هم بخوانید :
دانلود پایان نامه ارشد با عنوان : بررسی و نقد مُثُل از دیدگاه ابن سینا و ملاصدرا با تأکید بر نقش آن در معرفت شناسی

فرهنگ عبارت از توانایی ها و عادت هایی می باشد که آدمی به عنوان عضو جامعه کسب کرده می باشد. ارتباط بین فرهنگ و شخصیت افراد به حدی می باشد که بعضی از روانشناسان اعتقاد دارند که جدا کردن آن دو، تقسیم و تفکیکی نادرست می باشد زیرا رفتار و وضع نفسانی اشخاص آئینه ای فرهنگ نما می باشد و فرهنگ جدا از افرادی که آن را دارا هستند، وجود ندارد. از سوی دیگر می توان گفت که شخصیت بر اثر جریان فرهنگی شدن به وجود می آید و مفهوم شخصیت لااقل تا حدی نماینده جذب و عناصر فرهنگ موجود در محیط می باشد. مطالعات روانشناسی فردی و اجتماعی نشان می دهند که سبک و روش زندگی فرد در ایجاد سلامت فکر و بروز اختلال های روانی واکنشی نهایت اهمیت را دارند (شاملو، 1382).

 

بررسی جو سازمانی بر رضایت شغلی و بهداشت روانی کارکنان پتروشیمی شیراز

بررسی جو سازمانی بر رضایت شغلی و بهداشت روانی کارکنان پتروشیمی شیراز


 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد:ارتباط بین جو سازمانی بر رضایت شغلی و بهداشت روانی کارکنان شرکت پتروشیمی شهر شیراز]]>