دانلود پایان نامه ارشد در رابطه با : بررسی جو سازمانی بر رضایت شغلی و بهداشت روانی کارکنان پتروشیمی شیراز

0 Comments

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  بررسی جو سازمانی بر رضایت شغلی و بهداشت روانی کارکنان پتروشیمی شیراز


تکه ای از متن پایان نامه :


 اضطراب به عنوان یکی از شایع ترین معضلات عاطفی بشر امروزی آن چنان در تار و پود زندگی وی ریشه دوانیده که به جرأت می توان گفت: ریشه بسیاری از بیماری­های جسمی، کسالتی روحی، آشفتگی­های رفتاری و واکنش ناکافی او را این مشکل تشکیل می دهد. اضطراب در درون ما، واکنشی می باشد در مقابل رشد سریع تکنولوژی، شهر نشینی، از هم پاشیدگی جوامع، بروز انقلابات، فشارهای روانی – اجتماعی و تعارضات فردی که به شکلی فراینده حیات بارور و موثر بشر امروزی را تهدید می نماید. (الوانی، 1374 به نقل از کاپلان و سادوک).


پس در تمدن کنونی هر فردی در زندگی خود کم و بیش اضطراب را تجربه می نماید (جمال فر، 1373 به نقل از راس و آلن) و بسته به تجربیات شخصیت فرد عوامل مختلفی می توانند موجب اضطراب وی گردند: فضاهای باز، بلندیها، جمعیت،جوانان، تنهایی، انگیزه های غیر قابل کنترل درونی، تاریکی، غریبه ها و مانند آن مانند این عوامل می باشند. آنهایی که از این اضطرابها در رنج هستند محتاج توجه،مساعدت و یاری والدین و خانواده، شبکه های طرفداری گر اجتماعی، روان شناسان و افرادی ذی صلاح می باشند. لیکن متأسفانه بنا به عللی هیچکدام از توجهات و مساعدتها در دسترس فرد مضطرب قرار نمی گیرد.


 


2-9-2 علل اضطراب:


اضطراب همیشه جنبه روانی نداشته، بلکه در بعضی موارد یک بیماری می باشد که اساس بیولوژیک دارد و کاملاً قابل کنترل و درمان می باشد. بشر به مقصود ادراک اضطراب غیر طبیعی از سه مدل بهره گیری کرده می باشد، در آغاز این نوع اضطراب به وقایع محیطی نسبت داده می گردید، مانند حالت ماه یا عملکرد ارواح خبیثه و یا استرس ناشی از وقایع خرد کننده زندگی (پور افکاری،1368). بسیاری از پزشکان برجسته پیشنهاد کرده­اند که ممکن می باشد پایه­ای فیزیکی برای اضطراب غیر طبیعی، وجود داشته باشد، اما هیچگاه از نظر فیزیکی مشکلی پیدا نمود نشده بود، زیرا که مغز توسط دانشمندان بطور دقیق، مورد پژوهش قرار گرفته می باشد (شاملو،1382).

این مطلب را هم بخوانید :
بررسی رابطه تعهد شغلی با میزان خلاقیت مدیران مدارس متوسطه بوشهر - دانلود
 

بررسی جو سازمانی بر رضایت شغلی و بهداشت روانی کارکنان پتروشیمی شیراز

بررسی جو سازمانی بر رضایت شغلی و بهداشت روانی کارکنان پتروشیمی شیراز


 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد:ارتباط بین جو سازمانی بر رضایت شغلی و بهداشت روانی کارکنان شرکت پتروشیمی شهر شیراز]]>