آموزشی

فلزیاب ها و دانستنی هایی که باید بدانید

فلزیاب همونطور که از اسم اون مشخصه دستگاه فلزیاب به دستگاهی می گن که توانایی مشخص کردن فلزات در عمقای جور واجور رو داره .فلزیابا اولین بار در سال ۱۸۷۰ تولید شدن و تا به امروز در صنایع بزرگی استفاده می شن کلا فلزیاب توانایی تفکیک نداره و فقط واسه پیدا کردن فلز کاربرد دارن .

دستگاه فلزیاب ماهواره ای چیه ؟!

فلزیاب ماهواره ای در عمل وجود خارجی نداره و در واقع کلک تبلیغاتی و راه جدید واسه کلاهبرداریه .در کل جهان هیچ دستگاهی وجود نداره که بتونه از راه ماهواره فلز زیر زمین رو مشخص کنه حتی پیشرفته ترین ماهواره ها که بوسیله NASA ساخته و به فضا ارسال شدن قادر به انجام این کار نیستن و حتی قادر نیستن ۲۰ سانتی متر در خاک نفوذ کنن پس مواظب کلاهبرداران باشین

فلزیاب تصویری چیه ؟

فلزیاب تصویری به فلزیابی می گن که علاوه بر توانایی شناسایی فلز، توانایی اسکن و ارائه تصویر فلز مورد نظر رو داره البته هیچ دستگاهی قادر به اسکن به صورت زنده و نشون دادن عکس واقعی فلز نیس و فقط شکل حدودی و تخمینی فلز رو نمایان می کنه که کلا میشه ۶۰ % به تصویر اعتماد کرد .

طلایاب چیه؟

طلایاب به دستگاهی میگن که علاوه بر مشخص کردن فلز میتونه نوع فلز از واسه آهن و غیر آهن بودن رو مشخص کنه .

گنج یاب چیه ؟

گنج یاب به دستگاهی می گن که علاوه بر شناسایی فلز میتونه با ارزش یا بی ارزش بودن یا یعنی طلا یا غیر طلا بودن فلز رو مشخص کنه

فرق فلزیاب و طلایاب و گنج یاب چیه؟

فلزیاب به دستگاهی می گن که فقط میتونه فلز مورد نظر رو شناسایی کنه و نمی تونه با ارزش یا بی ارزش بودن فلز رو تشخیص بده درحالی که گنج یاب و طلایاب این ویژگی رو دارن.

۱۲ ویژگی یه فلزیاب، طلایاب حرفه ای:

 1. عمق نفوذ دست کم ۳ متر داشته باشه.
 2. بیان کننده متراژ داشته باشه.
 3. سبک و کم حجم باشه.
 4. فلریاب حرفه ای باید تغییر فرکانس داشته باشه.
 5. تفکیک دست کم ۵۰% داشته باشه.
 6. حذف ذرات ذاشته باشه.
 7. از دستگاه هایی که قیمت بالای ۲۰ میلیون دارن دوری کنین .
 8. دستگاهی بخرین که امتحان خود رو پس داده مانند PI – VLF و …
 9. تصویری بودن دستگاه ربطی به کارکرد و عمق زنی دستگاه نداره.
 10. واسه آموزش دستگاه دست کم ۱ ماه وقت بذارین.
 11. متراژای بالای ۷ متر واسه جنس تازه رو باور نکنین !!
 12. بعضی از شرکتا از قضیه گاز طلا سوء استفاده کرده و میگن متراژ فلزیاب واسه جنس کهنه ۵ برابر می شه باور نکنین !! بیشترین حد ۲ برابر می شه.

دانستنیایی درباره خواب دیدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق