آموزشی

فواید بازی برای بزرگسالان

اگه فکر می کنین لذت بازی کردن واسه شما فقط تا وقتی بوده که بستن بند کفش تون رو یاد گرفتید ، وقت اون هستش که سری به کودک درون تون بزنین.

به گزارش آلامتو به نقل از realsimple؛ بازی کردن می تونه روی سلامتی ، سرحالی و خلاقیت شما تاثیر مثبت بزاره. دلیلش هم اینجاس :

  1. خنده و سرخوشی ، استرس رو دور می کنه.

خوب خندیدن از اندازه استرس کم می کنه. در مطالعه ای ، بعضی از شرکت کننده ها ، فیلم های خنده دار نگاه کردن در حالی که بقیه ، ساکت نشستند.

اونایی که فیلم تماشا کرده بودن ، حافظه بهتری داشتن و اندازه کورتیزول خون شون کمتر بود. کاهش استرس می تونه با ایجاد شکل های جور واجور مشکلات مانند : سردرد ، کاهش اضطراب و مشکل خواب ، به جسم شما آسیب بزنه. یعنی دیگه ، فواید جسمی و روحی خنده و نشاط ، شوخی نیس.

  1. بازی کردن ، به رشد مغزتون کمک می کنه.

بازی های فکری ساده حتی در بزرگسالی هم به شدید شدن رشد مغز کمک می کنه. براساس یه تحقیق جدید ، یادگرفتن اسامی رنگ ها ، موجب افزایش سلول های خاکستری مغز شده بود.

محققان به شرکت کننده ها کارت های رنگی با اسمی بی معنی دادن و از اونا خواستن این اسامی رو در عرض سه روز یادشون باشه.

بعد از آزمایش ، مغز این افراد بوسیله ام آر آی ، اسکن شده و معلوم شد سلول های خاکستری جدیدی در مغزشون رشد کرده، سلول های خاکستری مغز ، بخش مهمی از اون هستن که به ما درتصمیم گیری و روند تفکر کمک می کنن.

  1. بازی کردن، خلاق ترتان می کنه.

طبق تحقیقی جدید از دانشگاه آمستردام و دانشگاه نبراسکا در اوماها ، جلسات اداری که همراه با خنده و شوخی هستن ، یافته های بهتری درارتباط میان همکاران به بار میارن. یافته ها نشون می دهد ، وقتی کسی جوک تعریف می کنه ، به بقیه انگیزه می دهد تا وارد صحبت شده و موافقت کنن ، و مشکلات رابطه برقرار کردن رو کنار می زند.

داشتن استراحت های کوتاه در بین انجام کارای سخت ، علاوه بر تقویت مهارتای حل مسائل ، موجب خلاقیت بیشتر می شه.

  1. بازی کردن واسه قلب تون خوبه.

بازی های حرکتی ، بهترین ترفند واسه فعالیت بیشتره – عادتی که بابتش ، قلب شما ممنون تون هستش. قدم زدن با سگ ، ۲۳۰ کالری درساعت می سوزوند ، رقصیدن ۳۲۰ کالری و دوچرخه سواری آهسته ، بیشتر از ۴۲۰ کالری در ساعت می سوزانند. حتی یه بازی تند فوتبال با بچه هاتون در حیاط پشت خونه ، می تونه ۵۰۰ کالری در ساعت مصرف کنه.

به گزارش نیویورک تایمز ، بازی در بیرون از خونه ، فواید و امتیازات زیادی داره.

  1. بازی کردن واسه روابط تون خوبه.

بازی کردن و جنب و جوش ، واسه سلامت ساختار و کارکرد قلب تون خوبه اما از جهتی دیگه هم واسه قلب شما خوبه. تحقیقات نشون داده ، زوج هایی که باهم بازی می کنن ، درکنارهم می مانند.

در مطالعه ای ، زوج هایی رو که مرتبا تجربیات باحال و بامزه گذشته شون رو یادآوری کرده و درباره اون حرف می زدن مورد بررسی قرار دادن و معلو شد فکر کردن به گذشته ها باعث رضایت بیشتر از رابطه می شه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

اختصاصی