آموزشی

فواید و خواص مصرف لبو

 عضو مرکز ایمنی اجناس طبیعی و گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف لبو از بروز جذام جلوگیری می کنه.

مهدی ایمانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به این که چغندر لبویی گیاهیه با فواید بسیار که پخته اون رو لبو می می گن، اضافه کرد: پخته این گیاه، رعشه رو درمون می کنه و بسیار آرامش بخشه.

ایشون با بیان این که لبو واسه مغز و اعصاب خوبه، ادامه داد: آب لبوی خام واسه التهاب مثانه، رفع یبوست خوبه و علاوه بر اون این گیاه دارای ویتامین هاییه که اشتها آوره و واسه افراد بسیار لاغر حکم کیمیا رو داره.

به گفته ایمانی، مصرف لبو، لکه های سفیدی که در پوست بدن بوجود اومده و موجب مرض پیسی می شه رو از بین می برد.

ایشون با ذکر این که چغندر لبویی یکساله بوده و منشاء اون رو سواحل مدیترانه در اروپا وشمال افریقا می دانند، توضیح داد: شکل های جور واجور چغندر از جمله چغندر لبویی واسه درد مفاصل و نقرس خوبه؛ شیره چغندر، سیستم گردش خون رو بهبود می بخشه و سیستم ایمنی بدن رو ارتقا می دهد.

این پژوهشگر گیاهان دارویی خراسان شمالی، از جمله خواص دیگه این گیاه رو تولید گلبول های قرمز خون، کمک به حفظ سلامت سلول ها، کمک به حفظ سلامت کل بدن و کمک به جذب بهتر خیلی از مواد مغذی گفت.

به گفته ایشون، لبو پاک کننده عالیه و می تونه معده رو شستشو داده و حکم مسهل واسه بعضی افراد دارای یبوست دائمی داره.

ایمانی با اشاره به این که بخش های خوراکی چغندر لبویی در برگ و ریشه اون هستش، گفت: در برگ های این گیاه طی طول روز، قند تولید می شه و هنگام عصر اگه برگ اون خام خورده شه، به طور کاملً شیرینه.

ایشون با ذکر این که چغندر لبویی شامل مقدار زیادی عناصر معمولی و کم پیدا مثل پتاسیم، گوگرد، ید، آهن و مسه، اضافه کرد: هم اینکه عناصر کمیابی مثل روبیدیوم (RUBIDIUM) و کاسیوم (CAESIUM) از عناصر موجود در اون هستش.

به گفته ایمانی، برگ گیاه به عنوان سبزی خام خورده می شه و پخته شده این گیاه غذایی خوشمزه و مقوی واسه کودکان و خانوم های ضعیفه.

  • مشابه :
  • تعبیر خواب چغندر

فلفل دلمه ای چه خاصیتیایی داره؟

خاصیت شنبلیله خشک شده چیه؟

بازنشر خواص سبزیجات عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *