آموزشی

فوت ۳۶۴۱ نفر بر اثر آلودگی هوای تهران

فوت ۳۶۴۱ نفر بر اثر آلودگی هوای تهران

یکی از مسئولان شهرداری تهران در وبلاگش، آمار رسمی از اندازه مرگ ومیر به وجود اومده بوسیله آلودگی هوای تهران رو اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار «تابناک» اجتماعی، این مسئول شهرداری تهران که اتفاقا بخش تحت مدیریتش هم رابطه مستقیم و تنگاتنگی با مباحث آلودگی هوا داره، در وبلاگش از آمار رسمی وزارت بهداشت از فوتی ها بر اثر آلودگی هوا حکایت می کنه.

ایشون در آخرین پست وبلاگش که از اون به عنوان آخرین مطلب و یادداشتش در مورد آلودگی هوای تهران یاد کرد، نوشت: «امروز دکتر ندافی از وزارت بهداشت در جلسه با نمایندگان تهران، آمار مرگ و میر سالیانه شهروندان در اثر آلودگی هوا رو در شهر تهران به صورت جدا شده از هم آلاینده گفتن، ولی نگفتند این آمار جایی مطرح نشه و به خاطر همین، این آمار رو اینجا ذکر می کنم. دست کم فوتی در اثر ذرات آویزون در سال تو تهران ۲۶۵۸ نفر، منوکسید کربن۱۵ نفر، ازون ۷۲ نفر و دی اکسید گوگرد ۸۹۶ نفره».

جالبه بدونین، تا الان هیچ گونه آمار رسمی درباره تعداد مرگ و میر به وجود اومده بوسیله آلودگی هوا اعلام نشده و حتی سال های گذشته هم وزارت بهداشت درباره اندازه فوتی های به وجود اومده بوسیله آلودگی ها سکوت کرده و به صورت کلی در این مورد، اعلام نظری کرده و آمار داده بود.

البته نگفته نمونه که به نوشته همین مقام مسئول در شهرداری تهران در وبلاگش، تا الان اندازه مرگ و میر به وجود اومده بوسیله آلودگی هوای تهران، پنهونی اعلام شده بود.

جالبه بدونین، متن کامل نوشته این مسئول رو که درباره جزئیات جلسات برگزار شده درباره آلودگی هوا و دلیل نبود تعطیلی چهرشنبه و پنج شنبه این هفته س رو در ستون وبلاگ «تابناک» اجتماعی بخونین.

جمع آوری: آلامتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *