آموزشی

فولکس‌واگنی که در ۱.۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد! +تصاویر

ترکیبی از یه فولکس واگن مدل ۱۹۶۵ و خودروهای قدیمی حمل شیر که واسه شتاب گرفتن از نیروی ۶۰ باتری ۱۲ ولتی موتورسیکلت استفاده می کنه، پرشتاب ترین خودروی جهان در فاصله های کوتاه لقب گرفته.

محبوبه عمیدی: بازار رقابت خودروسازان واسه ساخت خودروهای الکتریکی قوی و سریع داغه، اما Black Current سریع ترین خودروی الکتریکی جهان در فاصله های کوتاه رو هیچ کدوم از شرکتای به نام و بزرگی که می شناسین، نساخته و حتی نمی تونین شباهتی میان اون و خودروهای تولید شده درسالای گذشته پیدا کنین.

به گزارش دیلی میل، این خودروی رکوردشکن که واسه رسیدن از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت فقط به ۱.۶ ثانیه نیاز داره، یه دستگاه فولکس واگن قورباغه ای مدل ۱۹۶۵ / ۱۳۴۴ه که قطعاتی از خودروهای الکتریکی حمل شیر از راه دو داداش انگلیسی به اون اضافه شده.

سام و اولی یانگ واسه طراحی و ساخت این خودرو که Black Current نامگذاری شده، ۸ سال تلاش کردن و با مشکلات زیادی روبرو شدن اما در آخر فولکس واگن قدیمی اونا جایزه بخش بدون آلودگی «مسابقات اتومبیل رانی انرژیای جانشین» رو از اون خود کرد. اونا میگن سال به سال موفق به بهتر شدن سرعت این خودرو شدن و می خوان با کم شدن وزن اون در سالای آینده به شتاب و سرعتای بالاتر دست پیدا کنن.

اونا چند هفته گذشته هم موفق شدن با پیمودن بیشتر از ۴۰۰ متر در زمان ۹.۵۱ ثانیه و با بیشترین حد سرعت ۲۱۴ کیلومتربرساعت، رکورد سرعت خودروهای الکتریکی رو بشکنن و سازنده اولین خودروی الکتریکی باشن که زیر ۱۰ ثانیه این راه رو طی می کنه.

برادران یانگ این خودرو الکتریکی رو در کارگاه کوچیکی در منطقه Hungerford درست کردن و بیشتر قطعات اون دست سازه. اونا میگن واسه ساخت سریع ترین خودروی الکتریکی جهان از یه فولکس واگن بدون موتور و یه خودروی قدیمی حمل شیر با بیشترین حد سرعت ۲۴ کیلومتربرساعت استفاده کردن.

نیروی لازم واسه به حرکت درآوردن این خودرو و شتاب فوق العاده اون از راه شصت باتری ۱۲ ولتی موتورسیکلت تأمین می شه. این دو داداش امیدوارن با به کار گیری باتریای لیتیوم بتونن رکوردهای دیگری هم به جا بذارن.

 

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *