آموزشی

قانون جدید: سقف تحصیلی برای مشمولان وجود ندارد

 

: مشمولانی که قصد ادامه تحصیل در دوره های جور واجور، مانند پودمانی، گسترده، بین الملل و بقیه مقاطع تحصیلی بدون آزمون رو داشته باشن، به شرط نداشتن غیبت، می تونن از معافیت تحصیلی استفاده کنن.

بالاترین جایگاه السادات به دیگر ظرفیتای موجود در قانون واسه به کار گیری معافیت تحصیلی مشمولان اشاره کرد و عنوان داشت: فارغ التحصیلان مقاطع جور واجور تحصیلی فرصت دارن تا یکسال بعد از تموم شدن تحصیل، خود رو واسه اعزام به خدمت معرفی کنن، این در حالیه که این فرصت در قانون قبلی ۶ ماه در نظر گرفته شده بود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا هم اینکه تاکید کرد: فارغ التحصیلان دیپلم و پیش دانشگاهی هم اگه ظرف مدت یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل، در دانشگاه پذیرفته شن با اخذ معافیت تحصیلی می تونن به تحصیل خود ادامه.

ایشون در مورد سقف تحصیلی و به کار گیری این معافیت در مقاطع بالاتر علمی، گفت: قبل از این، ادامه تحصیل تا سطح دکتری تخصصی ممکن بود که این مورد هم در قانون جدید بررسی شد و الان مشمولانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هم داشته باشن، می تونن از معافیت تحصیلی استفاده کنن.

صدرالسادات ادامه داد: الان و با در نظر گرفتن اجرای قانون جدید خدمت نظام وظیفه، تا هر مقطعی که وزارت علوم به عنوان یه مقطع تحصیلی در داخل یا بیرون مرز کشور تعریف کنه، به کار گیری معافیت تحصیلی شدنیه به شرطی که تموم فرجهای قانونی واسه ادامه تحصیل رعایت شه و مشمول وارد غیبت نشده باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *