دانلود مقاله تحقیق پایان نامه

منابع تحقیق با موضوع بازی های رایانه ای، سیستم های اطلاعات

[do_widget id=kl-erq-2]

3 . نرم افزارهای کمکی 1.اجرا کردن یک نرم افزار2.اعمال تغییرات اجرایی جهت اشکال زدایی
4 . نرم افزارهای مدیریت پایگاه داده ایجاد سازمان های اطلاعاتی مرکب و پیچیده (پایگاه های دادهای)
5 . نرم افزارهای مولد نرم افزار تسهیل اجرای تمام یا قسمتی از تولید نرم افزار
ب – نرم افزارهای کاربردی :
عبارت است از نرم افزاری که با استفاده ی مستقیم از منابع و قابلیت های رایانه ، کاری را مستقیما برای کاربر انجام می دهد . بایستی توجه داشت که این عبارت در مقابل عبارت نرم افزارهای سیستمی معنی پیدا می کند . در عمل بیشتر نرم افزارهایی که کاربران با آن ها سر و کار دارند از این دسته محسوب می شوند برای مثال می توان به نرم افزارهای رومیزی یعنی واژه پردازها ، صفحه گسترده ها ، نرم افزارهای طراحی گرافیکی ، بازی های رایانه ای و امثال آن ها اشاره کرد .
حال به شرح جزئیات این گروه از نرم افزارها می پردازیم :
الف – نرم افزارهای داده پردازی :
همان طور که از نام این نرم افزارها پیداست این نرم افزارها در جهت پردازش داده ها گام برمی دارند . از انواع این نرم افزارها می توان سیستم های مالی و حسابداری را نام برد .
ب – نرم افزارهای امور نشر و خدمات دفتری :
این گونه نرم افزار کاربردی برای امور نشر مثل خدمات مربوط به تهیه و تصحیح متن ، حروف چینی ، صفحه آرایی و … به کار گرفته می شوند . نرم افزارهای خدمات دفتری از لحاظ کمیت با نرم افزارهای گروه اول برابری می کنند ، اما عموما ساده تر از آن ها هستند . روش به کار گیری این نرم افزارها در قریب به اتفاق مواقع و موارد به صورت لحظه ای است . از انواع مشهور و قابل ذکر این گروه می توان سیستم های بایگانی ، دفترداری و نامه نگاری را نام برد .
پ – نرم افزارهای اطلاع رسانی :
این نرم افزارها که معمولا به آن ها نرم افزارهای سیستم اطلاعاتی یا بانک های اطلاعاتی گفته می شود وظیفه ی استخراج و ارائه ی لحظه ای اطلاعات را بر عهده دارند . برای انواع خدمات تکنولوژی اطلاعات از قبیل پست الکترونیکی و تابلو اعلانات الکترونیکی نیز نرم افزارهایی در این حوزه وجود دارد .
ت – نرم افزارهای سیستم های اطلاعات مدیریت :
نرم افزارهایی هستند که در جهت کمک به تصمیم گیری های محلی و سراسری وکنترل و نظارت برای مدیران مورد استفاده قرار می گیرند .
ث – نرم افزارهای طراحی و تولید :
این نرم افزارها با استفاده از دستگاه های ورودی / خروجی ، نگاره ای و تصویری به تسهیل ، تسریع و تدقیق امر طراحی کمک می کنند .
ج – نرم افزارهای کنترل فرآیند های سریع :
این نرم افزارها ، با سرعت پردازش و واکنش عملیاتی بسیار زیاد ، در کارخانه های مختلف و یا دستگاه ها و ماشین های پیچیده و پیشرفته مسئولیت کنترل پیوسته و سریع فرآیندهای پیچیده را بر عهده دارند . علاوه بر آن ، قابلیت اجرای فعالیت های تنظیم کننده در مواقع بروز شرایط غیر طبیعی نیز در اغلب موارد در زمره ی توانایی های این گروه از سیستم های کاربردی است .
چ – نرم افزارهای مدل ساز :
این گونه نرم افزارها شبیه سازی فرآیندهای متنوع مثل پدیده هایی از قبیل ترافیک را بر عهده دارند و به مدل سازی از وقایع کمک می کند تا امکان تصمیم گیری های واقعی تری برای کاربران این گونه نرم افزارها فراهم آید .
ح – نرم افزارهای هوشمند و خبره :
این نرم افزارها به طور کلی در جهت کمک به فعالیت هایی که نیاز به هوش انسانی دارند ، طراحی و تولید می شوند . این نرم افزارها فعالیت هایی از قبیل حل مسائل ریاضی ، ترجمه ی متون به زبان های مختلف را انجام می دهند .
خ – نرم افزارهای پردازش تصویر :
این نرم افزارها در جایی که تصویر نقش اصلی و تعیین کننده را ایفا می کند ، مسئولیت تسهیل ، تسریع و بهبود کیفی را بر عهده دارند . از انواع مشهور این کاربردها می توان پردازش تصویرهای هوایی ماهواره ای پدیده های زمینی و تولید فیلم های نقاشی متحرک را نام برد .
د – نرم افزارهای آموزشی :
نرم افزارهای آموزشی در زمینه های آموزش به کمک کامپیوتر ، یادگیری به کمک کامپیوتر ، یادگیری بر مبنای کامپیوتر ، تدریس بر مبنای کامپیوتر ، مدیریت آموزشی به کمک کامپیوتر و … به کار گرفته می شوند .
]]>