دانلود مقاله تحقیق پایان نامه

پایان نامه با موضوع گروه کنترل، رژیم غذایی

پژوهشگران می گویند: ویتامینC در کاهش رشد سلول های سرطانی موثر است. بر اساس تحقیق دانشمندان تزریق مقادیر زیاد ویتامینC می تواند جلوی پیشرفت سرطان را بگیرد. به گفته پژوهشگران؛ این ویتامین می تواند زنجیره ای مخرب در داخل سلول بیمار ایجاد کند. بر اساس گزارش ژورنال “آکادمی علمی بریتانیا” ، تزریق ویتامینC به موش های آزمایشگاهی اندازه تومورهای مغز، تخمدان، و لوزالمعده آن ها را به نصف رسانده است. این در حالی است که مرکز مطالعات بریتانیا می گوید که تزریق مقادیر زیاد ویتامینC ممکن است با روند درمان سرطان تداخل پیدا کند. پیش تر نیز در پژوهشی در دانشگاه مریلند آمریکا مشخص شده بود که این ویتامین سلول های سرطانی را در محیط آزمایشگاهی از بین برده است. به دنبال موفقیت این آزمایش ها در محیط آزمایشگاهی قرار شده که این درمان در همین سطح بر انسان ها انجام شود. مقدار داروی تجویز شده چهار گرم برای هر کیلو وزن بدن است که نمی توان آن را از طریق قرص یا رژیم غذایی به دست آورد چون دستگاه هاضمه نمی تواند بیشتر از حد مشخصی ویتامینC را جذب کند. [do_widget id=kl-erq-2]
در آزمایش های انجام شده، موش ها طوری پرورش داده میشدند که دستگاه ایمنی بدنشان دچار مشکل باشد. سپس سلول های سرطانی انسان به آن ها تزریق می شد و این سلولها به سرعت تبدیل به تومورمی شدند. سپس ویتامین به حفره شکمی آن ها تزریق می شد. رشد و وزن تومورها بین 41 تا 53 درصد کاهش یافت در حالی که در موشهایی که ویتامین C دریافت نکرده بودند، بیماری به سرعت گسترش یافت. این وضعیت در موش های تحت درمان ویتامینC پیش نیامد. این درمان به این دلیل عمل می کند که سلول های سرطانی از لحاظ شیمیایی با سلول های سالم متفاوت هستند. ویتامینC با ترکیب شیمیایی این سلول ها واکنش می دهد و پروکساید هیدروژن کافی برای از بین بردن سلول تولید می کند و با این حال سلول های سالم آسیبی نمی بینند (احمدی، 1390).
2- 21 معرفی عسل اسکوربات ومقایسه آن با عسل طبیعی و شکر
با مصرف ویتامین C همراه با شربت نوعی عسل به نام عسل اسکوربات تولید می شود که حاوی مقادیر بالایی از ویتامین C می باشد. اکثر آمریکائی ها سالیانه بیش از 100 پوند قند به ازای هرنفر از طریق غذا دریافت می کنند .همراه با قند دریافتی از عسل ویتامینC نیز بدست می آید ، هر چند میزان کم ویتامینC در هر پوند نمی تواند ضررهای ناشی از فروکتوز و گلوکز دریافت شده بدن ما را جبران کند ولی تا حدی از عوارض بد قندها می کاهد(فالکی ، 2011).
به دلایل زیر مصرف عسل اسکوربات توصیه می گردد :
بیشتر مردم اصرار بر مصرف عسل دارند بدون توجه به نوع عسل . برای مثال نانواها، عسل اسکوربوت به جای عسل طبیعی یا شکر ایمن تر، سالم تر و خوشمزه تر از عسل معمولی است .
با مصرف یک فنجان از عسل اسکوربات خالص به جای دو فنجان شکر ، میزان قند متابولیزه شده تا 40 درصد افزایش می یابد .و همچنین میزان کالری 40 درصد کاهش می یابد. همینطور این حقیقت که عسل تولید شده از شکر شیرین تر است ، بدین ترتیب قند مصرفی بدون ریسک استفاده از عسل طبیعی کاهش می یابد.
مزه عسل اسکوربات ازمزه عسل معمولی بهتر است.
80 میلی گرم در هر قاشق چایی خوری از عسل اسکوربات یک منبع عالی و کافی ویتامین C است و 1000 بار بیشتر ازعسل معمولی می باشد ( شکر ویتامینC ندارد) .
عسل اسکوربات یک چهارم قیمت عسل معمولی را دارد. در حقیقت یک فنجان از عسل اسکوربات ارزان تر از دو فنجان شکر است .
2- 22 فرمول شیمیایی ویتامین C
فرمول شیمیایی این ویتامین از ساده ترین ویتامین هاست .
فرمول شیمیایی آن: C6H8O6 می باشد که شبیه به یک مونو ساکارید بوده ولی دارای یک گروه دیول در اتم های کربن 2 و 3 اسید اسکوربیک می باشد که به آسانی با برداشتن یک ملکول هیدروژن به یک گروه دی کتو اکسیده می شود (جواهری، 1388). اسید دهیدرو اسکوربیک حاصله، به عنوان اولین فرآورده شیمیایی وپایدار حاصل از اکسیداسیون اسید اسکوربیک ، فعالیتی مشابه با ویتامین C دارد و با یکدیگر یک سیستم اکسیداسیون و احیاء برگشت پذیر را تشکیل می دهند (جواهری، 1388؛ هربرت، 1985؛ ورما، 1982).
2- 23 ساخت ویتامین C به صورت صنعتی
در مقایسه با سایر ویتامین های محلول در آب، ویتامین C در بافت های گیاهی دارای غلظت های بالایی بوده وبه وفور در میوه ها و سبزیجات تازه یافت می شود .استخراج این ویتامین از از بافت های گیاهی و حیوانی با مشکلات فراوانی روبرو بوده و مقرون به صرفه نمی باشد و این ویتامین طی چند مرحله از گلوکز تولید می شود که نه تنها این روش از سرعت قابل توجهی برخوردار است بلکه از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد .
نکته قابل توجه این است که اثر ویتامینC مصنوعی کاملاء مشابه با ویتامینC استخراج شده از بافت های گیاهی و حیوانی می باشد (جواهری، 1388؛ یگانی، 1377؛ هربرت، 1985).
2- 24ساخت ویتامین C در بدن جانوران
اکثر گونه های حیوانی می توانند این ویتامین را از دی–گلوکز یا دی – گالاکتوز با گذراندن چند مرحله واسطه ای بسازند که در بعضی از حیوانات درکلیه ها ودر بعضی دیگر در کبد ساخته می شود و محل جذب آن در دستگاه گوارش است اما مکانیسم و محل آن درحیوانات مختلف، متفاوت است (هربرت، 1985؛ ورما، 1982).
اما بی مهرگان، حشرات وتعداد محدودی از مهره داران مانند انسان، میمون ها، خوکچه هندی پرندگان تکامل یافته، خفاش و برخی از ماهیان و … قادر به ساخت این ویتامین در بدن خود نبوده و برای تامین ویتامین C مورد نیاز به غذای خود وابسته ا ند .بر اساس نظریات محققین حیواناتی که قادر به ساخت این ویتامین نیستنند آنزیم لازم جهت ساخت این ویتامین در بدن آن ها تولید نمی شود (جواهری، 1388؛ یگانی، 1377؛ هربرت، 1985).
2- 25 اهمیت ویتامین C در زنبور عسل
بر اساس منابع موجود ویتامین C یک ضرورت غذایی برای بیشتر حشرات تغذیه کننده از منابع گیاهی به خصوص زنبور عسل بوده ونقش مهمی را در زندگی زنبوران عسل بالغ و پرورش لاروها دارا می باشد (جواهری، 1388).
این ویتامین به مقدار کافی در گرده گل تازه وجود دارد ولی با ذخیره شدن آن در شانها ودر درجه حرارت کندو به سرعت اکسیده شده و از شکل فعال ویتامین (اسید اسکوربیک واسید دی هیدرواکسوربیک) به شکل غیر فعال آن تبدیل شده و مقدار آن به تدریج کاهش یافته و از دسترس خارج می شود (جواهری، 1388؛ عبادی، 1369).
مخصوصأ زمانی که تغذیه کمکی با مواد پروتئینی انجام می شود، به دلیل حرارت دیدن مواد وکهنه بودن نیاز به ویتامین C اضافی ضرورت بیشتری پیدا می کند (نهضتی، 1387).
کمبود این ویتامین سبب کاهش پرورش نوزاد و ضعیف شدن جمعیت گردیده ودر نتیجه تولید عسل کاهش یافته و کلنی در معرض آسیب های جدی قرار می گیرد (جواهری، 1388).
2- 26 بررسی ویتامین C در گرده های جمع آوری شده توسط زنبور عسل و لاشه آن
گرده های جمع آوری شده توسط زنبور عسل در دوره سه ساعته یک بار در هفته از آوریل تا اکتبر 1983 برای بررسی ویتامین C موجود در آن ها آنالیز شدنند .سطح آن ها بسیار متفاوت بود از کمتر از 136 میلی گرم بر گرم گرده (آوریل) به بیشتر از 1943 میلی گرم بر گرم می رسید. زنبورهای عسل با رژیم غذایی شامل 1000 و 2000 میلی گرم بر گرم اسید اسکوربیک تخم گذاری بیشتری کردنند نسبت به زنبورهای عسل تغذیه شده با 500 میلی گرم بر گرم اسید اسکوربیک با بیشتری کردنند نسبت به زنبورهای عسل تغذیه شده با 500 میلی گرم بر گرم اسید اسکوربیک با اسید اسکوربیک موجود در بدن زنبورها 5/65 تا 5/103 میلی گرم بر گرم لاشه زنبور را تشکیل می داد. ویتامینC همچنین از شکل ساده اولیه یا میکرو ارگانیسم های (symbiotic) در روده از زمان تغذیه زنبور عسل با اسید اسکوربیک سنتز می شوند و با گروه کنترل سطح یکسانی از اسید اسکوربیک تا آن هایی که با رژیم غذایی غنی شده تغذیه شدنند را نشان داد.کل رژیم مصرف شده توسط زنبورها در طول ده هفته مطالعه نشان داد که چهار رژیم غذایی برابر هستند (هربرت، 2005).
]]>