فناوری

کانال های تلگرام فارسی؛ پر عضو ترین ها کدام هستند؟

بعد از راه اندازی کانال در سرویس پیام رسان تلگرام، شاید خوشبین ترین کاربران این اپلیکیشن هم فکر نمی کردن که کانالای تلگرام به این سطح از محبوبیت رسیده و به راهی ساده واسه کسب درآمد تبدیل شن؛ حالا کانالا جزئی جدانشدنی از زندگی مخاطبین تلگرام هستن و مردم روزانه واسه خوندن مطالب جورواجور به اونا سر میزنن.

با در نظر گرفتن گزارشات منتشر شده به وسیله خود تلگرام، ایران یکی از پر مخاطب ترین کشورای این سرویس پیام رسان بوده و پس طبیعیه که کانالای ایرونی از محبوبیت زیادی بهره مند باشن؛ الان در بین ۱۰۰ کانال پر عضو جهان، پر بازدیدترین اونا ایرونی بوده و حتی چند مورد از اونا بالای یه میلیون کاربر دارن.

با استناد به آمار سایت tkanal، اگه بخوایم تعداد کانالای ایرونی رو براساس اعضا تقسیم بندی کنیم بیشترین سهم به کانالای ۱۰۱ تا ۵۰۰ کاربر با ۲۶ درصد می رسه. کمترین سهم هم همونجوری که می تونین حدس بزنین، مربوط به کانالای ایرونی بالای پانصد هزار عضو با ۰٫۱ درصده.

جالبه بدونین که در دسته بندی بندی موضوعی کانالا، نزدیک به ۵۹ درصد در زیر شاخه «بقیه» قرار می گیرن، به عبارت بهتر کانالایی که در بخش مشخصی فعالیت نمی کنن و کاربرده های چند منظوره دارن. اما بین موضوعات موجود، سرگرمی با ۶٫۸ درصد سهم محبوب ترین موضوع بین کانالای ایرانیه. در رتبه دوم هم آموزش با ۴٫۵ درصد جا خوش کرده.

با در نظر گرفتن محبوبیت کانالای ایرونی، عزممونو جزم کردیم نگاهی به ۳۰ کانال پر جمعیت ایرونی در تلگرام انداخته و اونا رو معرفی کنیم. اگه می خواین با بزرگترین کانالای تلگرام که محتوای فارسی تولید می کنن آشنا شید، پیشنهاد می کنیم با این مقاله و سایت ما همراه باشین.

۱ – کانال رسمی هانیستا

تعداد اعضا حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

موبوگرام یکی از محبوب ترین تلگرامای غیر رسمی بین ایرانیان بوده و طبیعیه که کانال پیشرفت دهنده اون در بالاترین جایگاه پر کاربرترین کانالای تلگرام ایرونی قرار بگیره. در کانال رسمی هانیستا، ضمن باخبر شدن از آخرین تغییرات و امکانات جدید موبوگرام می تونین نسبت به بقیه برنامه های ساخته شده به وسیله گروه هانیستا هم اطلاعاتی به دست بیارین. باحال اینجاس بدونین که در رتبه بندی جهانی هم کانال رسمی هانیستا در جایگاه نخسته. البته با در نظر گرفتن اینکه بعد از نصب موبوگرام، عضویت در این کانال اجباریه انتظاری جز این نمی رفت.

۲ – تلگرام فارسی

تعداد اعضا حدود دو میلیون و یه صد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

دومین کانال بزرگ ایرونی هم مثل اولی واسه یه تلگرام غیر رسمیه؛ تلگرام فارسی که با بیشتر از ۳ میلیون نصب کننده تونسته از دیدگاه تعداد کاربر از حریف معروفش یعنی موبوگرام فاصله گرفته و محبوب ترین تلگرام غیر رسمی ایرونی لقب بگیره. در این کانال می تونین آموزشای به کار گیری قابلیتای خود اپلیکیشن یا آخرین تغییرات موجود رو ببینین. خلاف موبوگرام، تلگرام فارسی اجباری واسه عضویت در کانالش نداره. بد نیس بدونین چند وقت پیش گزارشاتی به دست رسید که نشون می داد تلگرام فارسی حریم خصوصی کاربران رو نقض کرده.

۳ – کانال خبر فوری

تعداد اعضای حدود یه میلیون و هفتصد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

باخبر شدن از آخرین اخبار در کوتاه ترین زمان یکی از بزرگترین نگرانیای انسانه که کانالای تلگرامی زیادی تلاش کردن به اون بپردازند. این وسط کانال خبر فوری به واسطه توضیحات کوتاه، به کار گیری چندین منبع جور واجور و اطلاع رسانی به موقع تونسته گوی رقابت رو از رقبای پر تعداد خود ربوده و در رتبه سوم بزرگترین کانالای تلگرامی ایران و جهان قرار بگیره. جدا از اینکه سایت و اپلیکیشن مربوط به این کانال هم تاثیر مثبتی روی افزایش تعداد مخاطبین اون گذاشت. اگه می خواین از آخرین اخبارها با خبر شید، کانال خبر فوری گزینه خوبیه.

۵ – NiazCom | ترفند

تعداد اعضا حدود یه میلیون و ششصد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

مینیمالایی واسه زندگی؛ کانال ترفند واسه کسائی که میخوان روشی ساده واسه داشتن یه زندگی بهتر رو بیاموزند مناسبه. جدا از ایده باحال این کانال و پستای کاربردی اون، یکی از مهمترین عوامل موفقیت ترفند رو باید به نام «پرداخت به موضوعات جور واجور» بزنیم که همه برگرفته از منابع معتبر بوده و می تونن انگار روی روند زندگی مردم اثرات مثبت بذارن. با در نظر گرفتن آمار منتشر شده، بین پر عضوترین کانالای جهان کانال ترفند تونسته در رتبه پنجم قرار بگیره.

۶ – کانال گیر میز

تعداد اعضا حدود یه میلیون و پانصد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

مهمترین دلیل موفقیت کانال گیز میز، تاسیس اون در اوایل فعالیت کانالای تلگرام بود. بعد از اینکه روسا توانایی ساخت کانال رو اضافه کردن، گروه گیز میز به سرعت دست به کار شد و کانالی تفریحی رو ثبت کرد. در کانال گیزمیز، تماشاگر موضوعات مختلفی که بیشتر دور سرگرمی می چرخن هستین و پس با عضویت در اون می تونین پستای بیشتر پسند یا خوشحال کننده و باحال مختلفی رو ببینین. بد نیس بدونین در رتبه بندی بین تموم کانالای دنیا، کانال گیزمیز تونسته جایگاه ششم رو به دست بیاره.

۷ – کانال آخرین خبر

تعداد اعضا حدود یه میلیون و سیصد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

مثل رتبه سوم، هفتمین کانال لیست هم به یه کانال خبری اختصاص داره. مثل کانال خبر فوری، بیشتر پستای آخرین اخبار در رابطه به اتفاقات داخلی بوده و کسائی که خواهان باخبر شدن از جدیدترین رویدادها هستن می تونن در این کانال عضویت پیدا کنن. جدا از سرعت مناسب کانال آخرین اخبار و پرداخت به خبرهای مهم، شاید مهمترین دلیل موفقیت این کانال رو بتونیم توضیحات مناسب اون واسه هر اتفاق بنامیم که به واسطه همین مسئله می تونین در وقت خود صرفه جویی کنین. در رتبه بندی جهانی هم این کانال تونسته رتبه هفتم رو به دست بیاره.

۸ – کانال خبری پارسینه

تعداد اعضا حدود یه میلیون و دویست هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

مثل آخرین خبر و خبر فوری، کانال خبری پارسینه یه پایگاه خبری و تحلیلیه. اما شاید بزرگترین فرق این کانال با کانالایی که گفتیم، پوشش موضوعات جور واجور باشه. البته با آخرین خبر و خبر فوری هم این مسئله رو می تونین ببینین ولی اونا بیشتر انرژی خود رو روی سیاست می ذارن؛ بر خلاف کانال خبری پارسینه که جدا از سرعت مناسب پست گذاری اش، به بقیه اتفاقات ایران هم خوب می پردازه. بد نیس بدونین در رتبه جهانی، این کانال تونسته جایگاه هشتم رو به دست بیاره.

۹ – ملوبیت – melobit

تعداد اعضا حدود یه میلیون و دویست هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

موسیقی یکی از محبوب ترین سرگرمیا بین مردم بوده و کانالای زیادی هم در این مورد فعالیت می کنن. طبیعی همه؛ دانلود رایگان محتویاتی که بعضی وقتا واسه اونا باید هزینه کنین همیشه بین مردم جهان [به خصوص ایرانیا] لذت خاص خودشو داره. با کانال melobit می تونین به جدیدترین آهنگای ایرونی و جهانی دسترسی پیدا کرده و اونا رو در کیفیتای جور واجور دانلود کنین. بد نیس بدونین این کانال یه ربات با نام [email protected] هم داره که به کمک اون کافیه آهنگی که می خواین رو جستجو کرده و بعد دانلود کنین.

۱۰ – KHAMENEI.IR

تعداد اعضا حدود نهصد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

رتبه هشتم پر عضوترین کانالای ایرونی به کانال رسمی مقام معظم رهبری اختصاص داره. واسه کسائی که میخوان از آخرین حرفاشون دور و بر مسائل جور واجور [بیشتر وضعیت منطقه و خود کشور] با خبر شن، به کار گیری این کانال می تونه سریع ترین و آسون ترین راه باشه. بد نیس بدونین ایشون یه کانال دیگه به نام «درس و عبرت» و با آیدی [email protected] هم دارن که وقایع تاریخی ایران و جهان به همراه برگایی از از بیوگرافی ایشون رو روایت می کنه.

۱۰ – دنیای ترانه

تعداد اعضا حدود نهصد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

کانال دنیای ترانه که با شعار «کامل ترین مجموعه موسیقی» به فعالیت هاش ادامه میده، مثل ملوبیت کانالی با محوریت موسیقیه. جدا از اینکه می تونین اینجا آهنگای مختلفی رو مشاهده کرده و آنایی که دوست داشتین رو دانلود کنین، دنیای ترانه رباتی با نام [email protected] هم داره که به کمک اون کافیه آهنگی که می خواین رو جستجو کرده و بعد دانلود کنین. بد نیس بدونین هر دو کانال ملوبیت و دنیای ترانه، قسمت کوتاهی از آهنگایی که پست می کنن رو به صورت ویس می ذارن تا شما نسبت به دانلود اونا تصمیم بهتری بگیرین.

۱۱ – آکادمی تلگرام

تعداد اعضا حدود هشتصد و هشتاد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

شاید «آچار فرانسه» بهترین لقبی باشه که بتونیم به آکادمی تلگرام بدیم؛ اینجا پستایی با موضوعات جور واجور و نامربوط به هم ببینین. با آکادمی تلگرام نه فقط تماشاگر مقالات کاربردی [البته با دست کم تعداد کلمات] و ویدوهای باحال هستین بلکه می تونین با عضویت در اون با کانالای تلگرام، باتای جورواجور، سایتای اینترنتی یا برنامه و بازیای موبایل آشنا شید. واسه کسائی که تموم این امکاناتی که گفتیم رو با هم روی تلفنای هوشمندشون میخوان، آکادمی تلگرام با پستای مفیدش می تونه گزینه خوبی باشه.

۱۲ – ورزش سه

تعداد اعضا حدود هشتصد و هفتاد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

ورزش سه رتبه دوم پر بازدیدترین سایت ایرونی رو در سایت الکسا داره. پس طبیعیه کانال تلگرام اون بین محبوب ترین کانالای ایران و جهان باشه. مثل سایت ورزش سه، کانال این مجموعه هم به مهمترین اتفاقات دنیای فوتبال پرداخته و شما با عضویت در اون می تونین از آخرین حاشیه های این ورزش محبوب به شکل پست، ویدیو یا عکس با خبر شید. شاید باحال باشه که بدونین در بین ۳۰ کانال پر عضو ایرونی، فقط دو کانال تخصصی با محوریت ورزش فوتبال دیده میشه.

۱۳ – طب اسلامی ایرونی

تعداد اعضا حدود هشتصد و بیست هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

«سلامت» یکی از مهمترین ارکان زندگی آدما بوده و با وجود مطالب دروغین، باید مقالاتی که دور و بر این مسئله می بینین رو با دقت زیادی بخونین. طب اسلامی ایرونی که با هدف «یادگیری» تاسیس شده اومده تا با ترفندهای درست یه زندگی سالم رو به کاربرانش هدیه بده. اینجا می تونین نکات بهداشتی، راه هایی واسه درمان بعضی بیماریا، ویدیوهای جورواجور یا پستایی مربوط به سلامت آدما ببینین. ساده بگیم، اگه می خواین یه زندگی سالم داشته باشین کانال طب سلامت ایرونی می تونه تا حدودی به شما کمک کنه.

۱۴ – خروس جنگی

تعداد اعضا حدود هشتصد و ده هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

بزرگترین کانال تفریحی تلگرام با در نظر گرفتن ادعای تاسیس کننده اون؛ شاید روزگاری هیچکی فکر نمی کرد کانالای تفریحی به این حجم از محبوبیت برسن اما این اتفاق افتاده و حالا سازندگان اونا از همین روش پولای زیادی به جیب میزنن. مثل گیزمیز، محوریت کانال خروس جنگی هم دور و بر موضوعات بیشتر پسند چرخیده و با عضویت در اون می تونین پستای سرگرم کننده، علمی یا حتی حقایق باحال مختلفی رو ببینین. اگه خواهان یه کانال خوشحال کننده و باحال هستین، بد نیس نیم نگاهی هم به خروس جنگی داشته باشین.

۱۵ – رسانه دکتر سلامت

تعداد اعضا حدود هفتصد و هشتاد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

چیجوری می تونیم یه زندگی سالم تر داشته باشیم؟ واسه باخبر شدن از این مسئله تماشاگر کانالایی مثل رسانه دکتر سلامت بتونن به شما جواب بدن. مشابه کانال طب اسلامی ایرونی، اینجا هم شما تماشاگر ترفندهایی واسه داشتن یه زندگی به مراتب سالم نسبت به گذشته و اطلاعاتی جورواجور هستین؛ می دونستین نباید لیمو عمانی درون غذاها رو بخورین؟ یا آدمایی که جذابیتای ظاهری دارن، از نظر بقیه باهوش تر و قابل اعتماد تر هستن؟ اینا همه نکاتی هستن که می تونین با رسانه دکتر سلامت به اونا پی ببرین.

۱۶ – کانال ۹۰

تعداد اعضا حدود هفتصد و هفتاد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

با در نظر گرفتن گزارشات صدا و سیما، ۹۰ یکی از پر بازدیدترین برنامه های تلویزیونیه که هر هفته میلیونا نفر رو پای تلویزیونا میکشونه. پس عجیب نیس کانال مربوط به این برنامه معروف بین بزرگترین کانالای تلگرامی ایرونی قرار گرفته باشه. جدا از اطلاع رسانیای جور واجور دور و بر خود برنامه ۹۰، این کانال به خبرهای فوتبالی و حواشی دنیای این ورزش هم می پردازه. همونجوری که در بخش معرفی کانال ورزش سه گفتیم، فقط دو کانال فوتبالی بین ۳۰ کانال بزرگ تلگرام در ایران دیده میشه. کانال دوم همین ۹۰ه.

۱۷ – مای تلگرام

تعداد اعضا حدود هفتصد و چهل هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

مثل رتبه اول و دوم، جایگاه شانزدهم پر عضوترین کانالای تلگرام ایرونی هم واسه یه تلگرام غیر فارسیه. اینجا می تونین از آخرین تغییرات این برنامه آگاهی پیدا کرده و امکانات جدید اونو بشناسین. بد نیس بدونین با در نظر گرفتن آمار منتشر شده به وسیله کافه بازار، این برنامه الان بیشتر از ۲۰۰ هزار نصب کننده روی تلفنای اندرویدی داره که با این حساب مای تلگرام رو می تونیم یکی از محبوب ترین تلگرامای غیر رسمی ایرونی با قابلیتای جور واجور بنامیم. مثل موبوگرام، عضویت در کانال مای تلگرام واسه کسائی که برنامه رو دارن اجباریه.

۱۸ – صدای زندگی

تعداد اعضا حدود هفت صد و سی هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

حالا خوبیش اینه کانالای تلگرام اون قدر زیاد هستن که واسه هر موضوعی تماشاگر کانالی متفاوت باشیم. اگه می خواین پستایی دور و بر موضوعات روانشناسی ببینین، صدای زندگی یکی از بهترین کانالای موجود واسه سرویس پیام رسان تلگرامه؛ با صدای زندگی یه قدم به آرامش نزدیک شید. البته پستای روانشناسانه تنها محوریت فعالیت این کانال نبوده و می تونین مطالبی مربوط به سلامت هم پیدا کنین. اگه می خواین که بیشتر با معنی زندگی آشنا بشوید، شاید صدای زندگی کمی بتونه به شما کمک کنه.

۱۹ – MUSIC

تعداد اعضا حدود هفت صد و ده هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

برخلاف به کار گیری کلمه «موزیک»، کانال MUSIC رابطه زیادی با موسیقی نداشته و شاید از بین هر ۸ تا پست یه قطعه آهنگ ببینین. پس محوریت اصلی فعالیت کانال MUSIC چیه؟ پستای این کانال دور و بر مطالب بیشتر پسند، گیفای جور واجور [کانال بیشتر روی همین بخش مانوور میده]، ویدیوهای جورواجور و البته مطالب دانستنیه. ساده تر بگیم، محور اصلی فعالیت این کانال شباهت زیادی با کانالایی مثل گیزمیز داره؛ فرقش اینه که MUSIC تمرکز زیادی روی محتویات تصویری مثل گیف و ویدیوها گذاشته.

۲۰ – خنده آباد

تعداد اعضا حدود هفت صد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

می گن خنده بر هر دردی دواست. پس به چه دلیل از کانالای تلگرام واسه درمان دردهایمان استفاده نکنیم؟ خنده آباد یه کانال تفریحی/سرگرمیه که شاید بخش فعالیتای اون مشابه کانالایی مثل گیزمیز بوده و اینجا هم پستای خوشحال کننده و باحال ببینین اما فرق کلی خنده آباد با بقیه، تمرکز فراوون این کانال روی پستای طنزه؛ خلاف بقیه کانالا که روی موضوعات دیگه هم بعضی وقتا مانوور زیادی میدن. پس اگه می خواین خنده روی لب هاتون بشینه، پیشنهاد می کنیم به خنده آباد سر بزنین.

۲۱ – فقط جهت اطلاع

تعداد اعضا حدود ششصد و هفتاد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

اشتباه نکنین، این کانال هیچ ارتباطی با آیتم «فقط جهت اطلاع» که روزگاری از خبر ساعت ۲۰:۳۰ پخش می شد نداره. فقط جهت اطلاع همونجوری که اسمش نشون میده یه کانال اطلاع رسانیه. حالا این پستا می تونن مربوط به سیاست باشن، شما رو از دانستنیای زندگی آگاه کنن یا بخشایی از زندگی هنرمندان رو به تصویر بکشن. اگه می خواین نسبت به محیط دور و بر زندگی خود اطلاعات بیشتری به دست بیارین، کانال فقط جهت اطلاع با پستای گزیده خود می تونه گزینه مناسبی باشه.

۲۲ – چه باحال | Tarfand

تعداد اعضا حدود ششصد و چهل هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

از اسم کانال همه چیز مشخصه؛ هدف چه باحال ارائه ترفندهای کاربردی و به درد بخور واسه مخاطبینشه تا با اونا بعضی کارا رو بهتر بکنن. موضوعاتی که چه باحال پوشش میده متفاوت بوده و جدا از توضیحات مناسب، شاید همین گستردگی ترفندهای این کانال رو بتونیم از مهمترین دلیلای موفقیتش بنامیم. به چه دلیل باید شبا یه قالب صابون زیر ملحفه بذاریم؟ یا آموزشای مذهبی در سنین کودکی چه نتایجی در آینده آدما داره؟ اینا همه از نمونه دانستنیا و ترفندهایی هستن که با چه باحال شاهدشون هستین.

۲۳ – باشگاه خبرنگاران جوون

تعداد اعضا حدود ششصد و چهل هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

YJC یکی از معروف ترین وب سایتای خبری ایرانه که روزانه هزاران بازدید کننده داشته و با در نظر گرفتن گزارشات الکسا، اونو می تونیم هفدهمین سایت پر بازدید ایرونی بنامیم. کانال باشگاه خبرنگاران جوون هم همون راه سایت رو پیش گرفته و اینجا می تونین از مهمترین اتفاقات روز منطقه با خبر شید. بد نیس بدونین باشگاه خبرنگاران جوون، در اخبار ساعت ۱۹ شبکه ۱ هم یه آیتم خاص داره. واسه کسائی که میخوان اخبار ایران رو دنبال کنن، کانال باشگاه خبرنگاران جوون با سرعت بالا و توضیحات مناسب واسه هر پست می تونه اونا رو راضی کنه.

۲۴ – بحث آزاد

تعداد اعضا حدود ششصد و سی هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

شاید با دیدن کلمه «بحث آزاد» فکر کنین با کانالی خبری/سیاسی مواجه هستین. اما خوب این جور نبوده و با وجود اینکه سیاست یکی از شاخه های فعالیت بحث آزاده، اما شاید اونا رو مثل کانالای گیزمیز یا خروس جنگی یه کانال تفریحی به حساب بیاریم. مشابه MUSIC بزرگترین فرق بحث آزاد با بقیه کانالای سرگرم کننده [حتی نسبت به MUSIC] به کار گیری گیف و ویدیوهای مختلفه؛ تقریبا تموم مطالب بحث آزاد با فرمتای تصویری جور واجور منتشر می شن.

۲۵ – عجایب جهان

تعداد اعضا حدود ششصد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

دوست دارین با عجایب دنیا و حقایق جالبی که دور و بر بعضی مسائل هست آشنا شید؟ خوب معرفی می کنیم؛ این شما و این کانال عجایب جهان. این کانال ناگفته های جهان دور و برمون رو در پستای جور واجور گفته و با عضویت در اون می تونین « می دانستیدای» زیادی رو بخونین. مثلا می دونستین که کوکاکولا در اوایل ورود به بازار به عنوان یه آروم بخش عصبی فروخته می شد که خستگی رو از تن در می آورد یا در کشور ایتالیا عدد ۱۷ نحسه؟ عضو عجایب جهان شید تا بیشتر مثل این مطالب ببینین.

۲۶ – عجیب ترینا

تعداد اعضا حدود ششصد هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

میدونید بخش باحال ماجرا کجاس؟ دقیقا دو کانال با محوریت «حقایق عجیب دنیا» پشت سر هم قرار گرفتن. مثل عجایب جهان، کانال عجیب ترینا هم ناگفته های دنیای دور و بر آدما رو روایت کرده و نکاتی که تا حالا شاید نمی دونستید رو پست می کنه. راستش رو بخواین از دیدگاه کارکرد، دو کانال خیلی فرقی نداشته و حتی تعداد اعضای اونا خیلی به هم نزدیک هستن. پس انتخاب بین این دو به طور کامل وابسته به سلیقه شما داره و بسته به مطالبی که منتشر می کنن، باید خودتون تصمیم بگیرین.

۲۷ – اسرار روانشناسی

تعداد اعضا حدود پانصد و نود هزار نفر

نشانی کانال: [email protected]

در تلگرام، کانالای متن محور زیادی رو می تونین پیدا کنین؛ بعضی از اونا تنها یه کپی از توییتای ایرونی بوده، تعدادی جمله های بزرگان رو بازگو می کنن و کانالایی هم با به کار گیری مطالب جورواجور تلاش می کنن مخاطبین رو جذب کنن. واسه کسائی که خواهان پستایی در بخش روانشناسی، موفقیت و رسیدن به آرامش هستن اسرار روانشناسی گزینه مناسبی میشه. در این کانال شما می تونین جمله هایی موثر واسه داشتن یه زندگی بهتر و امیدبخش پیدا کنین که مطمئنا می تونن نقشی [هر چند کوچیک] روی روند فعالیتاتون بذارن.

۲۸ – آپارات

<a href="https://digiato.com/article/2017/05/15/%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c%d8%9b-%d9%be%d8%b1-%d8%b9%d8%b6%d9%88-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *